czwartek, 7 lipca

Dokładnie 16 października 2014 roku po raz ostatni został odświeżony Mac Mini. Mac Mini to najtańszy i kompaktowy komputer stacjonarny firmy Apple. Jednak już od ponad trzech lat komputer nie otrzymał żadnych dodatkowych aktualizacji.

Mac mini jest pozycjonowany jako urządzenie „bring your own”, które jest sprzedawane bez myszki, klawiatury i monitora, a aktualna wersja nadal działa z procesorami Haswell i zintegrowaną grafiką Intel HD 5000/Intel Iris.

Ceny komputerów Mac mini rozpoczynają się od 2 299 złotych za konfigurację podstawową, czyniąc go znacznie przystępniejszym niż np. iMac, którego cena rozpoczyna się od 5 499 złotych za model z 21-calowym monitorem bez 4K.

Po odświeżeniu komputerów Mac Mini w 2014 roku klienci byli nieco rozczarowani faktem, że Apple zaprzestał oferować opcje procesora czterordzeniowego i wsparcie dla podwójnych dysków twardych, funkcji, które nie przywrócono.

W tym momencie nie jest jasne, czy i kiedy Apple wprowadzi nową wersję Maca mini. Przed odświeżeniem w 2014 roku Mac mini został zaktualizowany w 2006, 2007, 2009, 2010, 2011 i 2012, więc nigdy wcześniej nie minęły trzy lata pomiędzy tymi aktualizacjami. Wielu klientów z niecierpliwością czeka na nowego Maca mini.

Kiedy Apple ogłosił plany związane z nowym komputerem Mac Pro, szef marketingu firmy Apple, Phil Schiller, powiedział, że Mac mini „jest ważnym produktem” w linii produktowej firmy sugerując, że Apple nie planuje porzucić tego urządzenia. Odmówił jednak przedstawienia jakichkolwiek informacji na temat potencjalnego odświeżenia.

Jeśli jednak prace nad odświeżonym komputerem Mac mini trwają, to może on wykorzystywać siódmą generację chipów Kaby Lake lub ósmą generację odświeżonych Kaby Lake, z których oba są obecnie dostępne. Mac mini zazwyczaj wykorzystywał te same 15-watowe serie chipów, które znajdują się w 13-calowym MacBooku Pro. Ósma generacja chipów Intela wyposażona jest w cztery rdzenie, w związku z czym przyszłe Mac mini mogłyby przywrócić wydajność czterordzeniową.

Biorąc pod uwagę, że jest już październik i nie ma żadnych plotek o możliwej aktualizacji tych komputerów, raczej nie zobaczymy ich już w 2017 roku, ale rok 2018 jest bardzo realny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx