sobota, 26 listopada

W wywiadzie dla Vanity Fair, Rian Johnson, który wyreżyserował popularny film „Knives Out” (pol. „Na noże”), podzielił się ciekawostką na temat ofert lokowania produktów iPhone w filmach. Jak zdradził, Apple pozwala na używanie iPhone’ów w filmach, ale „czarne charaktery” nie mogą pokazywać się na ekranie z iPhone’ami.

Apple jest znany z rygorystycznych zasad dotyczących używania, przedstawiania i fotografowania urządzeń. Na przykład w ramach wytycznych dotyczących używania znaków towarowych i praw autorskich Apple twierdzi, że produkty Apple powinny być pokazywane „w najlepszym świetle, w sposób lub kontekście, który pozytywnie odbija się na produktach Apple i Apple Inc.”

Ludzie już w przeszłości zwrócili uwagę, że to pozytywne postacie używają produktów Apple w serialach czy filmach telewizyjnych. Kiedy nadawano serial „24 godziny”, Wired napisał o teorii fanów, że pozytywne postacie używają komputerów Mac, podczas gdy „źli ludzie” używają komputerów PC, co okazało się trafne.

Biorąc pod uwagę tę ciekawostkę Johnsona, który jest szanowanym reżyserem, wiele osób może zacząć oglądać filmy z większą czujnością dotyczącą urządzeń wykorzystywanych przez aktorów i aktorki doszukując się ukrytych szczegółów filmu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx