piątek, 19 lipca

Kod znaleziony w najnowszej wersji beta iOS 13.4 sugeruje, że Apple opracowuje funkcję bezprzewodowego odtwarzania systemu zaprojektowaną dla iPhone’a i iPada.

W becie istnieją odniesienia do ukrytej opcji „odzyskiwania systemu operacyjnego” znalezionej przez 9to5Mac, która wydaje się zapewniać sposób odtwarzania iPhone’a, iPada, Apple Watch lub HomePoda bez konieczności podłączania się do komputera.

W tej chwili, jeśli nasz iPhone lub iPad zaczyna działać nieprawidłowo lub niestabilnie trzeba użyć komputera Mac lub PC, aby przywrócić oprogramowanie wewnętrzne, co jest niewygodne, ponieważ niektórzy użytkownicy nie korzystają już nawet z komputerów. Jak widać, Apple podjął starania, aby usunąć potrzebę obsługi urządzeń iOS za pomocą komputera.

Urządzenia takie jak Apple Watch czy HomePod nie mają nawet opcji przywracania oprogramowania, ponieważ nie posiadają żadnych złączy, a problem ten mogłaby rozwiązać funkcja odzyskiwania systemu operacyjnego. Istnieje podobna opcja odzyskiwania systemu macOS przez Internet, która jest dostępna od pewnego czasu, umożliwiając przywracanie komputerów Mac za pomocą oprogramowania pobranego przez Internet.

Wygląda na to, że funkcja ta pozwoli na odtwarzanie urządzeń bezprzewodowo lub podłączenie urządzenia do innego iPhone’a lub iPada za pomocą połączenia USB.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx