poniedziałek, 4 marca

Według najnowszych danych udostępnionych dzisiaj przez firmę badawczą Omdia, iPhone XR był najpopularniejszym smartfonem na świecie w 2019 roku, a Apple wyprzedził wszystkie inne modele smartfonów.

Szacuje się, że w 2019 roku Apple dostarczył 46,3 miliona egzemplarzy iPhone’a XR, co stanowi ponad dwukrotność 23,1 miliona egzemplarzy sprzedanych w 2018 roku. Dostawy iPhone’a XR były również o dziewięć milionów sztuk wyższe niż drugiego najpopularniejszego modelu, jakim był iPhone 11 firmy Apple. Szacuje się, że jego sprzedaż to 37,3 miliona sztuk.

 

Za modelami iPhone XR i iPhone 11 znalazł się Samsung Galaxy A10, który był trzecim najpopularniejszym smartfonem. Samsung dostarczył go w 30,3 milionach sztuk. Samsung A50, Samsung A20 i iPhone 11 Pro Max zajęły odpowiednio czwarte, piąte i szóste miejsce.

„Apple konsekwentnie zajmuje pierwsze i drugie miejsce w globalnym rankingu modeli smartfonów, a firma utrzymuje tę dominującą pozycję przez ponad pięć lat z rzędu” – powiedział Jusy Hong, dyrektor ds. Badań i analiz smartfonów w Omdia. „Ciągła dominacja firmy na tym froncie jest tym bardziej niezwykła, biorąc pod uwagę, że podwyżki cen Apple spowodowały spadek całkowitej liczby dostaw iPhone’a w ubiegłym roku. Ograniczając liczbę oferowanych modeli w porównaniu z najlepszymi konkurentami, Apple był w stanie skoncentrować sprzedaż na kilku smartfonach, które cieszą się szerokim zainteresowaniem jak „iPhone XR”. ”

Apple kontynuuje sprzedaż iPhone’a XR wraz z iPhone’em 11 równolegle z iPhone’em 11 Pro jako tańsza opcja, którego cena zaczyna się od 3149 złotych. IPhone XR jest o 450 złotych tańszy niż cena początkowa iPhone’a 11 zaczynającego się od 3599 złotych.

Omdia to firma badawcza, która powstała po połączeniu działu badawczego Informa Tech i działu badań technologicznych IHS Markit.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx