czwartek, 18 lipca

Benjamin Geskin udostępnił dziś kilka zdjęć CAD, rzekomy model i wizualizacje 10.5-calowego iPada. Pierwszy zestaw wspomaganych komputerowo rysunków projektowych opiera się na modelu dostarczonym producentom etui, który jak mówi Geskin „jest już w masowej produkcji”.

Na tych nowych obrazkach iPada widać wszystkie wycięcia pod przewidywane porty nowego iPada, który ma być wyposażony w cztery głośniki, port Lightning, aparat z pionowo ustawioną lampą błyskową, tradycyjne przyciski głośniki i złącze Smart Connector.

Obrazki ujawniają też nową szczelinę mikrofonu umieszczoną w górnej części obudowy, podobnie jak w obecnym 9,7-calowym iPadzie. Nowe zdjęcia potwierdzają, że gniazdo mikrofonu w iPadzie o przekątnej 10,5 cala wraz z dwoma dodatkowymi mikrofonami będzie umieszczone na szczycie urządzenia między kratkami głośników, wskazując łącznie na trzy mikrofony w iPadzie o przekątnej 10,5 cala.

W ubiegłym roku chodziły pogłoski, że nowy model iPada z cieńszymi ramkami – które otaczają wyświetlacz od 10,1 cala do 10,5 cala – może posiadać cztery mikrofony.

Geskin podzielił się również zdjęciem rzekomej makiety 10,5-calowego iPada Pro, które nadal pokazują te same porty dla przycisków głośności, gniazda słuchawkowego 3,5 mm, kratki głośników, portu Lightning, tacki na kartę SIM i złącze Smart Connector. Wszystkie obrazy popierają plotki, że nowy iPad mimo swojego 10,5-calowego wyświetlacza będzie miał ten sam współczynnik kształtu i prawie identyczny rozmiar co iPad o przekątnej 9,7 cala.

W serii zdjęć udostępnionych przez iDropNews Geskin zaprojektował rendering w oparciu o najnowsze plotki, aby pokazać, jak wyglądają ramki w nowym 10.5-calowym iPadzie Pro. W związku z tym, że urządzenie ma zachować mniej więcej ten sam rozmiar co iPad 9,7-calowy, rendering pokazuje urządzenie z małymi 7 mm ramkami z lewej i prawej strony urządzenia oraz około 19 mm ramkami na górze i na dole.

Nadchodzący iPad Pro o przekątnej 10,5 cala (z lewej strony) w porównaniu z obecnym iPadem o przekątnej 9,7 cala (po prawej)

Nadchodzący iPad Pro o przekątnej 10,5 cala (z lewej strony) w porównaniu z obecnym iPadem o przekątnej 9,7 cala (po prawej)

To sprawiłoby, że przestrzeń wyświetlania byłaby wystarczająco duża, aby wsadzić ekran o przekątnej 10,5 cala i tak samo wystarczająco dużo na tradycyjny przycisk Home, z którego Apple raczej nie wycofa się w zbliżającym się iPadzie Pro. Oczekuje się, że urządzenie o przekątnej 10,5 cala będzie nieco wyższe niż obecny iPad o przekątnej 9,7 cala i potencjalnie nieco grubsze niż 6,1 mm w iPadzie o wielkości 9,7 cala.

Rendering 10,5-calowego iPada

Rendering 10,5-calowego iPada

Jeśli chodzi o datę premiery urządzenia, to analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, powiedział niedawno, że istnieje 70% szansy na to, że nastąpi to podczas WWDC. Pomimo tego, że WWDC są tradycyjnie miejscem prezentacji nowych wersji oprogramowania to mówi się nawet, że w tym czasie nastąpi również aktualizacja MacBooka, MacBooka Pro i MacBooka Air.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx