czwartek, 18 lipca

Firma Apple uruchomiła nową stronę, której celem jest zachęcanie użytkowników Androida na przejście na iPhone’a, wprowadzając prostszą witrynę w stylu FAQ, która podkreśla cechy iPhone’a i wyjaśnia, jak łatwo przenieść się z urządzenia z systemem Android na telefon iPhone. Strona obecnie dostępna jest tylko w języku angielskim, ale zapewne wkrótce zostanie przetłumaczona także na nasz język.

Firma Apple miała już wcześniej stronę internetową poświęconą klientom przychodzącym na telefon iPhone z urządzeń z Androidem, ale zawierała mniej informacji na temat iPhone’a i skupiła się przede wszystkim na aplikacji Move to iOS – dedykowanej aplikacji, która pomaga użytkownikom Androida przenieść kontakty, wiadomości, zdjęcia, konta pocztowe, kalendarze i inne.

Nowa witryna, która zawiera sekcję „Move to iOS”, próbuje także zwabić użytkowników Androida oferując im szczegółowe informacje o aparacie iPhone’a i jego procesorze, a także informacje o Apple Pay, polityce prywatności firmy Apple, aplikacji Wiadomości, zaangażowaniu firmy Apple w ochronę środowiska i wsparciu jakie daje Apple.

Witryna zawiera proste animacje i prosty wygląd, który szybko przewija się, a kończy się zestawieniem porównawczym telefonów iPhone i bezpośrednimi linkami do zakupu iPhone’a z obecnie dostępnych modeli w tym iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s i iPhone SE.

Wraz z nową witryną, Apple wypuścił serię 16-sekundowych filmów wideo na swoim kanale YouTube. Każdy film (łącznie pięć) podkreśla, jak łatwo przejść się z Androida na iPhone’a z aplikacją „Move to iOS” i podkreśla funkcje iPhone’a, takie jak szybkość i prywatność.

https://www.youtube.com/watch?v=OmdC2eEeQAI

https://www.youtube.com/watch?v=8IKxOIbRVxs

Firma Apple nadal obserwuje coraz większą liczbę klientów, którzy przechodzą na telefon iPhone z urządzenia z Androidem, co CEO Apple Tim Cook zaznacza na prawie każdym podsumowaniu kwartalnych wyników finansowych. Po pierwszym kwartale kalendarzowym tego roku Tim Cook powiedział, że zauważyli największą liczbę bezwzględnych przejść na iPhone’a poza Chinami, które przodują w takich przejściach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx