wtorek, 18 czerwca

Pomimo ogólnie widocznej zmiany w kierunku smartfonów z coraz większymi ekranami, iPhone SE znalazł się na szczycie pokonując inne smartfony w corocznym amerykańskim badaniu satysfakcji klienta (ACSI).

4-calowy smartfon firmy Apple uzyskał wynik satysfakcji klienta na poziomie 87 punktów na 100 możliwych, pokonując 5,7-calowego Samsunga Galaxy S6 Edge+ i 5,5-calowy telefon iPhone 7 Plus.

20 innych smartfonów, głównie innych modeli iPhone’a i Galaxy, uzyskało oceny zadowolenia klientów w przedziale od 70 do 85 punktów, zgodnie z opublikowanymi dzisiaj wynikami ACSI.

„W ciągu ostatnich kilku lat ogólna tendencja w smartfonach dotyczyła większych ekranów”, mówi dyrektor zarządzający ACSI David VanAmburg. „Najwidoczniej konsumenci pragną nowej iteracji mniejszych, tańszych telefonów jak iPhone SE – pierwszej aktualizacji 4-calowego telefonu Apple od 2013 roku – który wygrywa ACSI w tym roku”.

ACSI poinformował, że wyniki oparte są na wywiadach z 36 194 klientami w Stanach Zjednoczonych, wybranych losowo i skontaktowanych za pośrednictwem poczty elektronicznej od maja 2016 roku do kwietnia 2017 roku. Dane z badania zostały wprowadzone do tak zwanego „ekonometrycznego modelu ACSI”, który z kolei ocenia satysfakcję klienta.

Firma Apple wprowadziła iPhone’a SE w marcu 2016 roku informując, że niektórzy użytkownicy po prostu kochają mniejsze telefony, czego dowodem jest 30 milionów 4-calowych telefonów iPhone, które zostały sprzedane w 2015 roku. Smartfon jest zasadniczo telefonem iPhone 5S z nowszą specyfikacją techniczną, w tym dwukrotnie szybszym chipem A9 i tylną, 12-megapikselową kamerą.

Biorąc pod uwagę niższą cenę podstawową 399 dolarów, iPhone SE jest także popularnym smartfonem na uboższych rynkach takich jak Indie.

Apple nie wypuścił jeszcze iPhone’a SE drugiej generacji, ale kilka miesięcy temu udało mu się podwoić dotychczasowe pojemność pamięci masowej 16 GB i 64 GB na 32 GB i 128 GB. Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, powiedział, że w pierwszej połowie 2017 roku firma Apple nie zdoła odświeżyć iPhone’a SE.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fred Mercury
Fred Mercury
7 lat temu

ma nadzieje ze bede zadowolony bo wlasnie zamowilem wersje z 32GB.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx