piątek, 12 lipca

Skanowanie tęczówki

Apple planuje dodanie skanera tęczówki do przyszłorocznego modelu iPhone’a na jego dziesiątą rocznicę, wynika z raportu chińskiego serwisu MoneyDJ przetłumaczonego przez DigiTimes. Ta druga strona, powołując się na źródła w łańcuchu dostaw, wcześniej informowała, że funkcja ta nie zadebiutuje w iPhone’ie do co najmniej 2018 roku.

Skaner tęczówki może uzupełnić lub zastąpić Touch ID jako sposób weryfikacji tożsamości użytkownika, umożliwiając użytkownikom iPhone’a odblokowanie smartfona czy dokonywania płatności poprzez uwierzytelnianie za pomocą oczu. Tęczówka człowieka zawiera kompleksowy i losowy wzór, który jest unikalny dla każdej osoby.

Skaner tęczówki w smartfonie nie byłoby zaskakującą nowością, ponieważ Samsung dodał go już do swojego nowego Galaxy Note 7 wydanego na początku tego miesiąca.

Tajwański dostawca Xintec, filia TSMC – jednego z głównych dostawców Apple – rozpocznie masową produkcję chipów rozpoznających tęczówkę w 2017 roku, prawdopodobnie w celu realizacji zamówień od Apple i innych producentów smartfonów w przyszłym roku. Xintec powiedział, że firma nie komentuje plotek i spekulacji na temat konkretnych produktów lub zamówień klientów.

Na podstawie plotek, już dziś możemy przypuszczać, że iPhone na dziesiątą rocznicę tego telefonu otrzyma bardziej znaczące uaktualnienie w porównaniu do modelu iPhone 7 oczekiwanego na 7 września. Inne pogłoski otaczające tzw. iPhone’a 8 obejmują m.in. 5,8-calowy ekran OLED, zakrzywioną szklaną obudowę, wbudowany lub całkowicie usunięty przycisk Home, ładowanie bezprzewodowe i wiele innych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx