poniedziałek, 26 lutego

Apple bada możliwość dodania Touch ID i kamery pod wyświetlaczem do Apple Watch, zgodnie z dwoma nowo opublikowanymi zgłoszeniami patentowymi.

Pierwszy patent, przyznany przez Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych, został zauważony przez Patently Apple i nosi tytuł „Urządzenie elektroniczne z wbudowanym przyciskiem z biometrycznym systemem wykrywania”.

Krótko mówiąc, zgłoszenie wyjaśnia, w jaki sposób skaner linii papilarnych Touch ID można zintegrować z przyciskiem bocznym zegarka Apple Watch i jakim praktycznym celom może służyć:

Podmiot przetwarzający może zastosować identyfikację biometryczną do dowolnego z kilku celów; na przykład identyfikacja użytkownika, odblokowywanie urządzenia i autoryzacja aplikacji.

Łatwo zrozumieć, dlaczego Apple rozważa dodanie Touch ID do Apple Watch. Obecnie Apple Watch jest uzależniony od używania hasła i nie wyświetla go ponownie, dopóki urządzenie nie zostanie zdjęte z nadgarstka. Uwierzytelnianie biometryczne pozwoliłoby firmie Apple zagwarantować użytkownikom Apple Watch najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas zakładania urządzenia lub dokonywania transakcji Apple Pay.

Samo wdrożenie jest niezwykle podobne do czujnika Touch ID opartego na przycisku zasilania, wprowadzonego w iPadzie Air czwartej generacji, który również udowodnił, że technologia z czasem się skurczyła i Apple nadal jest nią zainteresowany w zastosowaniach komercyjnych.

Drugie zgłoszenie, zauważone przez AppleInsider, nosi tytuł „Urządzenia elektroniczne z dwustopniowymi wyświetlaczami”. Opisuje, w jaki sposób można połączyć wyświetlacz tak, aby zawierał aparat i lampę błyskową, które są widoczne z zewnątrz tylko w razie potrzeby.

Dwustopniowa technologia wyświetlacza działałaby również na innych urządzeniach, takich jak iPhone, eliminując tym samym notch, ale co ciekawe, patent koncentruje się na Apple Watch.

Technologia działa poprzez nakładanie na siebie tablicy pikseli do wyświetlania obrazów i warstwy zewnętrznej z szeregiem komórek modulatora światła, które mogą stać się przezroczyste lub blokować światło. Niektóre z tych komórek „można ustawić w trybie przezroczystym, aby utworzyć okno” umożliwiające działanie kamery.

Dwustopniowa technologia wyświetlacza ma tę dodatkową zaletę, że każda warstwa może inaczej reagować. Na przykład jedna warstwa może szybko reagować na wideo lub animacje, a druga może wolniej wyświetlać statyczne obrazy lub tekst. Może to również poprawić żywotność baterii Apple Watch.

Chociaż patenty niekoniecznie ujawniają bezpośrednie plany Apple dotyczące Apple Watch, oferują interesujący wgląd w to, co firma bada i rozwija. Dodanie Touch ID i aparatu z pewnością stanowiłoby znaczną aktualizację w stosunku do obecnych modeli Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx