czwartek, 22 lutego

Według danych udostępnionych przez firmę analityczną Mixpanel, iOS 16 jest zainstalowany obecnie na około 12,1% iPhone’ów dwa dni po jego wypuszczeniu. Nowa wersja systemu iOS 16 została wydana w poniedziałek wieczorem, a dane witryny są ze środy z godziny 11.00.

Po wydaniu iOS 15 w zeszłym roku, był on zainstalowany na zaledwie 8,5% urządzeń w ciągu dwóch dni, co oznacza, że w tym roku ludzie instalują iOS 16 w szybszym tempie.

Trends report by Mixpanel - iOS 16 adoption

‌iOS 16‌ jest być może bardziej atrakcyjną aktualizacją ze względu na zmiany wizualne, które wprowadza do iPhone’a dzięki opcjom dostosowania ekranu blokady i widżetów. Zapewnia również oczekiwane funkcje Wiadomości, które obejmują edycję iMessage, cofanie wysyłania i inne.

Istnieją jeszcze funkcje iOS 16, które zostały opóźnione, takie jak udostępniona biblioteka zdjęć iCloud, obsługa Matter i aplikacja Freeform, więc po udostępnieniu tych wszystkich opcji powinniśmy zobaczyć, że liczba instalacji będzie wzrastać. Co ciekawe, zazwyczaj widać również solidny skok w liczbie instalacji po dodaniu nowych emotek, a jesienią możemy otrzymać taką aktualizację.

W chwili obecnej Apple daje również ludziom możliwość pozostania na iOS 15.7, co może również powstrzymać ludzi przed instalowaniem aktualizacji iOS 16. Po wydaniu iOS 15 Apple pozwolił użytkownikom pozostać na iOS 14 przez jakiś czas, po czym usunął tę opcję cztery miesiące po premierze iOS 15.

Mixpanel mierzy wskaźniki przyjęcia iOS na podstawie wizyt w aplikacjach i witrynach internetowych, w których wykorzystywane są jego dane analityczne i nie są to oficjalne dane firmy Apple. Apple może przez pewien czas nie udostępniać zaktualizowanych liczb dotyczących instalacji systemu iOS, ponieważ nie aktualizował informacji dotyczących systemu iOS 15 od 31 maja.

Dane z Mixpanel sugerują, że 78,28% ludzi nadal używa iOS 15, a prawie 10 procent ma starszą wersję iOS. Nowa aktualizacja iOS 16‌ jest dostępna na ‌iPhone’a‌ 8 i nowsze, a Apple zrezygnował ze wsparcia dla modeli ‌iPhone‌ 6S i ‌iPhone‌ 7.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx