sobota, 15 czerwca

Pośród krytyki ze strony niektórych użytkowników dotyczącej usunięcia tacki na kartę SIM we wszystkich modelach iPhone’a 14 sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych, Apple opublikował nowy dokument pomocy technicznej przedstawiający różne „możliwości i korzyści” dotyczące korzystania z eSIM podczas podróży zagranicznych.

Apple uważa, że karta eSIM jest bezpieczniejsza niż fizyczna karta SIM, ponieważ nie można jej usunąć z iPhone’a, który został zgubiony lub skradziony. Apple twierdzi również, że eSIM eliminuje potrzebę uzyskiwania, przenoszenia i wymiany fizycznych kart SIM lub oczekiwania na ich przybycie pocztą.

Dokument pomocy technicznej zauważa, że iPhone XS i nowsze może przechowywać osiem lub więcej kart eSIM, podczas gdy iPhone 13 i nowsze może mieć jednocześnie aktywne dwie karty eSIM.

„Może to na przykład obejmować jedną kartę eSIM w kraju macierzystym i inną kartę eSIM dla miejsca, które odwiedzasz” — wyjaśnia dokument pomocy technicznej. „Aktywne karty eSIM możesz zmieniać, zmieniając swój wybór w Ustawieniach”.

Dokument pomocy technicznej zawiera informacje dla klientów, którzy chcą podróżować za granicę za pośrednictwem swojego obecnego operatora, kupić kartę eSIM od lokalnego operatora podczas podróży za granicą lub kupić przedpłaconą kartę eSIM z danymi od globalnego dostawcy usług.

Apple twierdzi, że klienci mogą aktywować odblokowany model iPhone’a 14 zakupiony w Stanach Zjednoczonych u ponad 400 operatorów obsługujących eSIM na iPhonie na 100 rynkach na całym świecie. Apple dodaje, że wielu dostawców usług na całym świecie oferuje również przedpłacone plany danych eSIM do długoterminowego użytku w krajach na całym świecie.

Niektóre osoby wyraziły obawy dotyczące dostępności eSIM podczas podróży za granicę z modelami iPhone’a 14 ze Stanów Zjednoczonych. Dokument wsparcia raczej nie uspokoi rozczarowanych klientów, ale służy jako pomocne źródło korzystania z technologii eSIM.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx