środa, 22 maja

Zgodnie z nowym raportem Nikkei Asia, przyszły chip Apple M3 dla komputerów Mac i chip A17 dla modeli iPhone 15 Pro będzie produkowany w przyszłym roku w oparciu o ulepszony proces 3 nm firmy TSMC znany pod nazwą N3E. Urządzenia pojawią się w 2023 roku.

Według raportu, N3E zaoferuje lepszą wydajność i sprawność energetyczną w porównaniu z procesem 3 nm pierwszej generacji TSMC, znanym jako N3.

W międzyczasie raport twierdzi, że Apple planuje użyć procesu 3 nm pierwszej generacji TSMC dla niektórych nadchodzących chipów iPada. Nie jest jasne, do jakich modeli iPada odnosi się raport, ponieważ plotki sugerują, że Apple zaktualizuje iPada Pro w przyszłym miesiącu z użyciem chipu M2, który jest produkowany w procesie 5 nm drugiej generacji przez TSMC. W tym roku spodziewany jest również nowy iPad klasy podstawowej ze starszym chipem A14.

Raport twierdzi, że rok 2023 może oznaczać drugi rok z rzędu, w którym tylko modele Pro z nowej linii iPhone’a będą wyposażone w najnowszy chip Apple. W zeszłym tygodniu Apple zaprezentował modele iPhone’a 14 Pro z chipem A16 opartym na procesie 4 nm TSMC, podczas gdy standardowe modele iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus są wyposażone w chip A15 poprzedniej generacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx