niedziela, 19 maja

W dobie coraz nowocześniejszych urządzeń mobilnych – takich jak smartfony czy tablety – użytkownicy wciąż zmagają się z problemem, dla którego nie widać w niedalekiej przyszłości optymalnego rozwiązania, a mianowicie z niską wytrzymałością baterii. Firma ZALMAN, chcąc pomóc fanom szybko rozładowujących się elektronicznych gadżetów, wprowadziła do sprzedaży trzy urządzenia magazynujące energię elektryczną, tak aby w każdej chwili możliwe było naładowanie dowolnego urządzenia mobilnego, dzięki dołączonemu do przenośnych akumulatorów zestawowi wtyczek. 

Model ZM-PB56IW wyposażony jest w dwa ogniwa litowo-jonowe marki Samsung o łącznej pojemności 5600 mAh, ZM-PB84IW to trzy ogniwa o pojemności 8400 mAh, natomiast model najwyższy – ZM-PB112IW dysponuje czterema ogniwami o pojemności aż 11200 mAh.

Zatem gdy wybieramy się w podróż z ograniczonym dostępem do gniazdek elektrycznych, najprostszy akumulator mobilny ZALMANA pozwoli nam na aż czterokrotne pełne naładowanie baterii iPhone’a 5 (1400 mAh). Z kolei urządzeniem ZM-PB84IW czterokrotnie naładujemy telefon LG Optimus L9 lub Samsung Galaxy S3 ze znacznie bardziej pojemnymi bateriami – 2100 mAh. Na nieznacznie mniejszą liczbę ładowań (3,6 ładowania) Samsunga Galaxy Note II z akumulatorem 3100 mAh pozwala model najwyższy –  ZM-PB112IW. Ten sam model zapewni nam możliwość aż ośmiokrotnego naładowania iPhone’a 5 (dane zawarte w tym akapicie należy traktować jako dane orientacyjne).

b4-hbTYVbqU6LyCljvM9fI2IXzgb2zYo1I2rCPP889Y

Każdy model wyposażony jest w czterostopniowy wskaźnik naładowania baterii urządzenia mobilnego (1 dioda = 25% naładowania). Oprócz tego wszystkie urządzenia dodatkowo wyposażono w latarkę z diodą LED, która może okazać się przydatna w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Warto dodać, że power banki ZM-PB84IW oraz ZM-PB112IW wyposażono w dwa złącza USB, dzięki czemu za ich pomocą można jednocześnie ładować dwa urządzenia mobilne.

Czas ładowania całkowicie wyczerpanych ogniw każdego z power banków ZALMANA zamyka się w przedziale od 5 (ZM-PB56IW) do 8 h (ZM-PB112IW). Baterie urządzeń mobilnych ładowane są z natężeniem 0,6 – 1,5 A (power bank sam dobiera optymalne parametry ładowania). Wytrzymałość ogniw zastosowanych w każdym z modeli oceniana jest na co najmniej 500 naładowań.

W power bankach ZALMANA zastosowano wiodące na rynku zabezpieczenia: przeciwzwarciowe (SCP), przed przeciążeniem stabilizatora (OCP), przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym (OVP), a także przed przeładowaniem i nadmiernym rozładowaniem ogniw.

Do każdego zestawu dołączono: pokrowiec na urządzenie, kabel do iPhone 5 o długości 50 cm, a także kable DC 3.570 cm i kabel DC 3.518 cm, do których wpina się zawarte w zestawie końcówki Mini 5-pin, Micro 5-pin (x 2) (uniwersalne, do zdecydowanej większości dostępnych na rynku smartfonów oraz tabletów) oraz po jednej do iPhone’a/iPada i Galaxy Taba.

Urządzenia są lekkie, a ich dodatkową zaletą są niewielkie rozmiary – tylko ZM-PB112IW przekracza 10 cm długości. ZALMAN ZM-PB56IW waży jedyne 123,5 g, a model najwyższy niewiele więcej od największych smartfonów – 260 g.

Sugerowane ceny detaliczne power banków ZALMANA wynoszą:

ZALMAN ZM-PB56IW – 129 zł brutto
ZALMAN ZM-PB84IW – 169 zł brutto
ZALMAN ZM-PB112IW – 209 zł brutto

Urządzenie objęte są dwuletnią gwarancją producenta. Więcej informacji na www.zalman.com

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx