niedziela, 21 lipca

Ze zgłoszeń na forum technicznym Apple i Reddit wynika, że iPhone’y i iPady zaktualizowane do iOS 16.5 i iPadOS 16.5 przestały współpracować z przejściówką ze złącza Lightning na złącze USB 3 aparatu.

Przejściówka ma port USB-A do podłączenia aparatu, mikrofonu lub innego akcesorium zasilanego przez USB do iPhone’a lub iPada, a także port Lightning do podłączenia z iPhonem lub iPadem. Jednak od wersji iOS 16.5 i iPadOS 16.5 użytkownicy, których to dotyczy, twierdzą, że adapter nie zasila już żadnych urządzeń podłączonych do obu portów.

Problem jest prawdopodobnie spowodowany błędem oprogramowania, który trzeba będzie naprawić w przyszłej wersji systemu iOS, ale jego przyczyna jest nieznana. Apple udostępnił już deweloperom pierwszą wersję beta iOS 16.6, ale aktualizacja ta będzie prawdopodobnie dostępna za kilka tygodni, więc w międzyczasie może się pojawić aktualizacja iOS 16.5.1 naprawiająca ten błąd.

Apple wypuścił w czwartek iOS 16.5 po siedmiu tygodniach testów. Aktualizacja jest stosunkowo niewielka i nie wprowadza wiele nowości. Oczekuje się, że Apple ogłosi iOS 17 z większymi zmianami podczas konferencji otwierającej WWDC 5 czerwca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx