niedziela, 16 czerwca

Po zatwierdzeniu projektu firmy Apple dotyczącego jego nowego kampusu „Spaceship” przez miejską Komisję Planowania w Cupertino na początku tego miesiąca, Rada Miasta na swoim wczorajszym posiedzeniu jednomyślnie zatwierdziła projekt do realizacji. Zatwierdzenie nastąpiło po ponad sześciogodzinnej dyskusji wczoraj wieczorem, z wieloma głosami poparcia i przejawami troski od członków społeczności, a samo zatwierdzenie spotkało się ze znacznym aplauzem zgromadzonych.

Decyzja stanie się ostateczna jeśli nie zostaną zgłoszone żadne dodatkowe petycje, które muszą zostać złożone w terminie dziesięciu dni kalendarzowych. Jeśli petycje nie zostaną zebrane w tym okresie, Apple otrzyma zezwolenie na rozpoczęcie rozbiórki dawnego kampusu, usuwanie drzew, oraz budowę tymczasowych ekranów dźwiękoszczelnych. Formalna umowa między Apple i Miastem Cupertino musi przejść drugie publiczne czytanie zaplanowane na posiedzenie Rady w dniu 19 listopada, a pełny zestaw pozwoleń dla Apple wejdzie w życie następnego dnia.

W swojej najnowszej prezentacji Apple pokazał swój niezwykle szczegółowy model kampusu w 3D, jak również odkrył wszystkie fakty i liczby dotyczące końcowego Campusu 2. Po zakończeniu budowy obiekt w formie okręgu będzie miał powierzchnię ponad 260 000 m2 z wewnętrznym sadem. W kampusie będzie także podziemny parking z miejscami dla prawie 2500 pojazdów, a także ogromne centrum fitness o powierzchni ponad 9000 metrów kwadratowych oraz audytorium o powierzchni ponad 11000 metrów kwadratowych. Z dala od głównej konstrukcji będzie również inny kilkupiętrowy parking dla 6000 pojazdów, który zasilany będzie własną energią słoneczną. Szacunkowy koszt całego obiektu ma kosztować Apple 6 miliardów dolarów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx