sobota, 23 września

Wpływowy magazyn Consumer Reports dokonał przeglądu nowych modeli iPhone’ów 5S i 5C firmy Apple, dając im wysokie noty, ale zwracając uwagę, że 4-calowy wyświetlacz Retina i 8-10 godzin żywotność baterii „nie pasuje” do smartfonów najnowszej generacji porównując się do najnowszych Motoroli Droid. Pełna ocena telefonów niestety jest płatna, jednak sam magazyn w podsumowaniu przedstawia swoje przemyślenia dotyczące oceny.

IPhone 5S przebił i tak już wielkiego iPhone’a 5 zaskakująco niezawodnym czytnikiem linii papilarnych, szybszym procesorem i lepszym niż kiedykolwiek aparatem. Także tańszy iPhone 5C jest ofertą nie do odrzucenia dla kupujących z nieco mniejszym budżetem. Testerzy Consumer Reports dostarczyli obu telefonom lepszych wyników – mają nawet dłuższy czas rozmów (odrobinę mniej niż 7 godzin). […]

Jednak żywotność baterii jest nadal krótsza niż w innych telefonach z naszych testów, chociażby w trzech najnowszych Motorolach serii Droids, które działały przez 24 godziny. Ponadto, ich małe ekrany choć ostre i jasne, nie mogą pokonać większych, ostrzejszych wyświetlaczy, które zdobią flagowe modele firm Samsung, LG czy HTC.

Wielu producentów urządzeń z systemem Android zwiększa rozmiar swoich urządzeń i wyświetlaczy, spychając je do segmentu tak zwanych „phabletów”, ale Apple jak dotąd ograniczył się do mniejszych wyświetlaczy ułatwiając obsługę jedną ręką. W niewielkiej zmianie, Apple zwiększył wysokość wyświetlacza iPhone’a wraz z iPhone’em 5 w ubiegłym roku, ale 4-calowy wyświetlacz, który jest teraz standardem w najnowszych iPhone’ach i iPodach touch pozostaje znacznie mniejszy niż widać to na wielu konkurencyjnych urządzeniach.

Apple rzekomo testuje prototyp iPhone’a z większym ekranem o powierzchni od 4,8 do 6 cali, ze szczególnym uwzględnieniem modelu 4,8-calowego. Firma Apple rutynowo jednak testuje wiele różnych konstrukcji prototypowych i nie jest jasne, czy firma planuje wprowadzenie większych ekranów z następną aktualizacją iPhone’a zaplanowaną prawdopodobnie na przyszły rok.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx