niedziela, 19 maja

Po aktualizacjach iOS 14.6 i watchOS 7.5 właściciele Apple Watch Series 3 stanęli przed nie lada wyzwanie. Okazuje się bowiem, że aktualizacja wymaga nieco więcej zaangażowania niż dotychczas.

Użytkownicy, którzy chcą zaktualizować swoje urządzenia do nowej wersji watchOS, są proszeni o rozparowanie i ponowne sparowanie Apple Watch z iPhone’em podczas procesu aktualizacji ze względu na ograniczenia przestrzeni dyskowej.

Model Apple Watch Series 3 z GPS ma tylko 8 GB pamięci wewnętrznej, co ogranicza ilość miejsca dostępnego na aktualizacje oprogramowania, a rozwiązaniem tego problemu proponowanym przez Apple jest wyczyszczenie zegarka Apple Watch Series 3 i rozpoczęcie od nowa z kopii zapasowej za każdym razem kiedy dostępna będzie aktualizacja.

Jak zauważa 9to5Mac, przed aktualizacją iOS 14.6 właściciele Apple Watch Series 3, którzy próbowali zainstalować nowe wersje watchOS, nieustannie napotykali problem z brakiem wystarczającej ilości miejsca na pobranie i zainstalowanie nowego oprogramowania.

Zamiast wymagać od użytkowników usuwania aplikacji i multimediów ze swoich zegarków Apple, system iOS 14.6 zachęca teraz użytkowników do wykonania innego kroku polegającego na rozłączeniu i ponownym sparowaniu zegarka. „Aby zainstalować aktualizację watchOS, rozłącz zegarek Apple Watch i ponownie sparuj go w aplikacji Apple Watch na swoim iPhonie”

Warto zauważyć, że przed tą aktualizacją Apple zalecał usunięcie sparowania i ponowne sparowanie dla właścicieli Apple Watch Series 3, którzy mają problemy z nie wystarczającym na aktualizacje miejscem, ale teraz wydaje się, że jest to część procesu instalacji.

Biorąc pod uwagę wiek Apple Watch Series 3, ograniczoną przestrzeń dyskową i dodatkowy krok do zainstalowania nowego oprogramowania, jest prawdopodobne, że Apple zakończy produkcję Apple Watch Series 3, prawdopodobnie po wydaniu nowych modeli Apple Watch jeszcze w tym roku i wycofa go ze sprzedaży. W chwili obecnej Apple nadal sprzedaje go jako niskobudżetową opcję.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx