czwartek, 25 kwietnia

W ostatnim wywiadzie Apple omówił szeroką gamę pasków oferowanych dla użytkowników Apple Watch, sposób ich projektowania oraz sposób myślenia stojący za nimi.

Evans Hankey, wiceprezes Apple ds. wzornictwa przemysłowego, i Stan Ng, wiceprezes Apple ds. marketingu produktów, rozmawiali niedawno z HYPEBEAST na temat pasków dla Apple Watch.

Apple oferuje klientom szeroką gamę pasków dla Apple Watch, a konstrukcja zegarka Apple Watch pozwala im szybko zmieniać paski według własnego uznania, co zwykle jest trudne w przypadku tradycyjnych zegarków.

Rozważając możliwość zmiany tarczy zegarka przez użytkowników, stylu i koloru paska zegarka oraz samego materiału obudowy zegarka Apple Watch, Hankey powiedział, że klienci mają „niewiarygodną liczbę potencjalnych kombinacji idącą w tysiące” stylów do wykorzystania.

Znakiem rozpoznawczym Apple Watcha jest to, że paski z poprzednich lat były do tej pory kompatybilne z najnowszym modelem w tym samym rozmiarze. Na przykład dzięki Apple Watch Series 7 firma Apple zwiększyła rozmiary kopert do 41 mm i 45 mm, a mimo to paski do zegarków dla modeli Apple Watch 40 mm i 44 mm pozostają kompatybilne.

Hankey powiedział, że kompatybilność wsteczna pozostaje najwyższym priorytetem dla zespołu Apple Watch.

Od pierwszego Apple Watcha do dzisiejszej Serii 7 wymienność pasków była podstawą produktu. Pomiędzy stylem i kolorem paska, materiałem obudowy zegarka i tarczą zegarka, którą wybrałeś i dostosowałeś, system zapewnia niewiarygodną liczbę potencjalnych kombinacji, nawet w tysiącach. Za każdym razem, gdy udoskonalaliśmy projekt Apple Watch, staraliśmy się zachować kompatybilność wsteczną, co było niemałym wyczynem, ponieważ wyświetlacz rozrósł się na przestrzeni lat.

Dla nas pasek wcale nie jest związany z technologią — każdy pasek wyraża naszą miłość do materiałów, rzemiosła i procesu tworzenia.

I faktycznie, jak do tej pory paski Apple Watch nie zawierają żadnej technologii, ale ich konstrukcja odgrywa ważną rolę w zapewnieniu, że funkcjonalność Apple Watch nie zostanie przerwana. Ng powiedział, że opaski Apple Watch zawierają „innowacje”, które zapewniają wygodę i nie psują wrażeń z Apple Watch.

Na przykład rzepy w opaskach sportowych, magnesy w bransoletach mediolańskich czy skórzanych oraz dziewięć rozmiarów opaski Solo i plecionej opaski Solo ułatwiają dopasowanie lub znalezienie odpowiedniego rozmiaru paska dla idealnego dopasowania.

Gwarantuje to, że zegarek jest wygodny w noszeniu — nie jest zbyt ciasny i niezbyt luźny — a jednocześnie umożliwia korzystanie z takich funkcji, jak całodzienne monitorowanie tętna, odczyty tlenu we krwi i wykrywanie na nadgarstku, które umożliwiają bezpieczne korzystanie z Apple Pay lub odblokowywanie iPhone’a bez każdorazowego uwierzytelniania.

Apple projektuje własny zestaw pasków, ale współpracuje też z luksusową marką Hermès. Ng powiedział, że współpraca Apple z Hermès jest wyjątkowa, ponieważ obie firmy mają obsesję na punkcie szczegółów, kunsztu i opowiadania historii. W dalszej części wywiadu kierownictwo bardziej szczegółowo omawia niektóre popularne paski Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
2 lat temu

NA MÓJ APPLE WATCH 7 CZEKAM JUZ 23 DNI.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx