sobota, 2 marca

Google planuje wypuścić swojego pierwszego smartwatcha w przyszłym roku, wynika z nowego raportu Business Insider, sygnalizującym ekspansję Google w kierunku tworzenia sprzętu w postaci smartwatchy, a nie tylko oprogramowania do niego.

Google do tej pory opracował tylko wearOS, system operacyjny, z którym firma nawiązała współpracę z Samsungiem i innymi podmiotami w celu wdrożenia ich do zegarków. Jednak w przyszłym roku Google planuje wypuścić swój pierwszy zegarek o nazwie kodowej „Rohan”. Według raportu zegarek będzie miał zaokrągloną konstrukcję bez ramek.

Wcześniej w kwietniu Jon Prosser z YouTube’a opublikował rendery tego, jak może wyglądać rzekomy zegarek. Prosser powiedział, że zegarek może zostać wypuszczony już w październiku, ale to się nie stało.

Do linii tych produktów pasowałaby marka „Pixel Watch”, ale nie jest jasne, na jaką nazwę ostatecznie zdecyduje się Google. „Pixel Watch”, podobnie jak Apple Watch, pomoże użytkownikom śledzić ich zdrowie i kondycję, ale w jakim stopniu pozostaje nieznane.

Apple wypuścił Apple Watch w 2015 roku, a od tego czasu zegarek zyskał nowe funkcje i funkcjonalność. W przeciwieństwie do najnowszego Apple Watch, „Pixel Watch” raczej nie będzie zawierał zaawansowanych czujników, takich jak EKG czy tlen we krwi.

Dokumenty wewnętrzne, które zobaczył Business Insider, wskazują, że Google chce skierować swój zegarek do mas. W dokumencie firmy podobno stwierdzono, że „ograniczona ilość rozmiarów całkowicie wyklucza niektórych użytkowników z urządzeń nadgarstkowych do noszenia” i że zamierza zaprojektować zegarek, który będzie „wygodny w noszeniu dla co najmniej 90% populacji”.

Pracownicy Google, którzy rozmawiali z Business Insider, twierdzą, że Google planuje uruchomienie na wiosnę 2022 roku, ale ta oś czasu może ulec zmianie w oparciu o opinie wybranej grupy pracowników korzystających z nowego zegarka.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx