czwartek, 22 lutego

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple pracuje nad pięcioma nowymi komputerami Mac, które mają zostać wprowadzone na rynek w 2022 roku, w tym nad nową wersją podstawowego MacBooka Pro.

W najnowszym wydaniu biuletynu „Power On” Gurman informuje, iż spodziewa się wypuszczenia przez Apple w 2022 roku pięciu nowych komputerów Mac w tym:

  • wyższego modelu iMaca z procesorem Apple Silicon
  • znacząco ulepszonego MacBooka Air z chipem M2 i nowym wyglądem
  • zaktualizowanego komputera Mac mini
  • nowej wersji podstawowego MacBooka Pro
  • nowego Maca Pro z Apple Silicon

Chociaż pojawiło się wiele plotek na temat zaktualizowanego iMaca, MacBooka Air, Maca mini i Mac Pro, to wzmianka Gurmana o nowym modelu podstawowym MacBooka Pro jest czymś nowym. Już wcześniej wspomniał on, że MacBook Pro nowej generacji będzie zawierał ten sam układ M2, co następna generacja MacBooka Air, z taką samą liczbą rdzeni procesora, jak układ M1, czyli maksymalnie 10 rdzeniami graficznymi i lepszą wydajnością, ale to pierwsza wzmianka o tym urządzeniu od ponad pół roku.

Wydawało się, że wprowadzenie najnowszych modeli MacBooka Pro firmy Apple, które są wyposażone w większe wyświetlacze, usunięty pasek Touch Bar i większą ilość portów, pozostawiło 13-calowego MacBooka Pro w nieco dziwnej pozycji w asortymencie komputerów Mac. Zaczęto spekulować, że może on zostać wycofany i zastąpiony zaawansowaną wersją MacBooka Air, ale nowe doniesienia Gurmana sugerują, że nowy MacBook Pro wciąż może zostać wprowadzony w 2022 roku.

Szczegóły dotyczące nowego urządzenia nie są obecnie znane, ale istnieją wątpliwości dotyczące tego, gdzie nowy, podstawowy MacBook Pro zajmie miejsce między nowym MacBookiem Air M2 a obecnym wyższym modelem MacBooka Pro oraz czy takie aspekty jak Touch Bar w nim pozostaną.

Odświeżenie 24-calowego iMaca i tegorocznych modeli MacBooka Pro nie są ujęte na liście oczekiwań Gurmana na 2022 rok. Chociaż są one stosunkowo nowe, to ich brak na liście Gurmana może wzmocnić teorię, że Apple nie planuje aktualizacji swoich komputerów Apple Silicon rokrocznie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx