niedziela, 21 kwietnia

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, ponownie potwierdził swoje przekonanie, że Apple Vision Pro zostanie wprowadzony na rynek w dodatkowych krajach jeszcze przed doroczną konferencją dla deweloperów WWDC w czerwcu. Zestaw został wprowadzony na rynek w USA na początku tego miesiąca.

Apple prawdopodobnie rozszerzy sprzedaż Vision Pro na więcej krajów anglojęzycznych, takich jak Australia, Kanada, Nowa Zelandia i Wielka Brytania, ale rozszerza także system VisionOS w ramach przygotowań do wprowadzenia zestawu w krajach takich jak Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania.

Kuo powiedział, że popyt na Vision Pro w USA „znacznie zwolnił” od czasu wprowadzenia zestawu na rynek 2 lutego. Oszacował, że w tym roku dostawy Vision Pro do USA wyniosą ogółem od 200 000 do 250 000 sztuk, co jego zdaniem jest więcej niż Apple pierwotnie szacował, ale nadal jest to „rynek niszowy”.

W ostatnich tygodniach w mediach społecznościowych pojawiło się wiele dyskusji na temat zwrotów Vision Pro. Jednak na podstawie kontroli „linii produkcyjnej napraw/renowacji” zestawu Kuo oszacował, że obecna stopa zwrotu wynosi „mniej niż 1%”.

Podsumowując, Kuo stwierdził, że premiera Vision Pro w USA przebiegła w większości zgodnie z jego oczekiwaniami, przekraczając „wyższą niż oczekiwano liczbę pierwszych użytkowników”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx