poniedziałek, 17 czerwca

iMac_2012

W następstwie wcześniejszego sprawozdania dotyczącego premiery iPhone’a 6 i iOS 8, serwis 9to5Mac opublikował drugi raport ze szczegółami jesiennej premiery OS X Yosemite jak i planów związanych z komputerami Mac. Jak już wcześniej wspomniano, OS X Yosemite zostanie udostępniony publicznie w październiku, po wrześniowej premierze iOS 8 równolegle z iPhone’em 6.

Oczekuje się, że ostateczna wersja Yosemite Developer Preview zostanie oddana w ręce deweloperów w dniu 29 września, a ostateczna kompilacja Golden Master około 10 października. Sugeruje to zatem dość późny termin październikowy na oficjalną datę publicznego wypuszczenia Yosemite.

Październik będzie także potencjalnym miesiącem wprowadzenia iWatch, co jest już dość powszechnie wyczekiwane, ale Apple może także ujawnić wtedy kilka nowych produktów przeznaczonych do promowania Yosemite, w tym mniejszy, 12-calowy MacBook z wyświetlaczem wysokiej rozdzielczości oraz nowy komputer stacjonarny, którym może być iMac lub samodzielny monitor z ekranem o rozdzielczości 4K.

Wraz z przedstawieniem kilku szczegółów na temat stacjonarnego urządzenia z wyświetlaczem Retina, raport 9to5Mac podaje kilka szczegółów na temat 12-calowego MacBooka będącego już wcześniej tematem plotek. Sugeruje on, że MacBook będzie posiadał wyświetlacz Retina oraz „cieńszą i jeszcze lżejszą aluminiową obudowę”. Nie jest obecnie jasne, czy nowy notebook będzie nazwany MacBook Pro czy MacBook Air. Może być nawet zapowiedzią zupełnie nowej linii. Nie jest również jasne, czy komputer stacjonarny lub sam monitor będzie sprzedawany jako urządzenie Retina. Obecny iMac i wyświetlacz Thunderbolt ma rozdzielczość 2560×1440, a nowe urządzenie z rozdzielczością 4K 3840×2160 nie podwoiłoby poprzedniej rozdzielczości.

Źródła 9to5Mac wskazują, że 12-calowy MacBook Retina oraz iMac są przygotowywane do sprzedaży w późnym trzecim kwartale lub w czwartym kwartale, ale data ta może zostać przesunięta do początku 2015 roku. Jest to zgodne z ostatnimi plotkami o 12-calowym MacBooku Retina, który sugerował, że wypuszczenie notebooka zostanie przesunięte ze względu na nieustanne opóźnienia procesorów Broadwell.

Plotki o ewentualnym iMacu Retina i/lub monitorze 4K pojawiły się już w czerwcu, po tym jak w pliku definiującym opcje skalowania w wersji beta OS X Yosemite znaleziono urządzenie zidentyfikowane jako iMac. Mniej w ostatnich miesiącach mówiło się o potencjalnych wyświetlaczach 4K choć aktualizacja monitorów Thunderbolt Display nie nastąpiła już od dawna.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx