czwartek, 28 września

Ipad_pro

12,9-calowy „iPad Pro” może nie trafić do masowej produkcji aż do drugiego kwartału 2015 roku, wynika z najnowszych prognoz często niezawodnego analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo. Uważa on, że Pro iPad będzie korzystać z panelu „o wysokiej rozdzielczości, szybkiej reakcji i wysokim nasyceniu barw”, a czas potrzebny do osiągnięcia tak wydajnych komponentów i montażu spowoduje przesunięcie produkcji aż 2Q 2015.

Wcześniej w tym roku, Bloomberg sugerował, że iPad Pro może zostać wydany na początku 2015 roku, ale październikowe doniesienia The Wall Street Journal wskazywały informowały już o planowanym przez Apple opóźnieniu masowej produkcji tabletu, by móc skupić się na produkcji iPhone’a 6 Plus, pozostawiając potencjalnie datę wydania iPada Pro w powietrzu.

Niewiele wiadomo również na temat parametrów iPada Pro, poza jego rozmiarem ekranu w granicach 12,2-12,9 cala. Pogłoski sugerowały również, że będzie on posiadać ten sam procesor A8X wprowadzony w iPadzie Air 2 wraz z ultra wysoką rozdzielczością ekranu i grubością obudowy 7 mm, która jest podobna do dotychczasowych iPadów.

Raport Kuo koncentruje się również na prognozach sprzedaży iPadów, która jego zdaniem spadnie o 54,5 procenta kwartał do kwartału do zaledwie 9,8 mln sztuk w pierwszym kwartale kalendarzowym 2015 roku. Jako podstawę swoich przewidywań  wskazuje on brak nowych aplikacji oraz nasycenie rynku tabletami.

Szacunki Kuo są jednak bardzo niskie, biorąc pod uwagę, że Apple sprzedał 16,35 milionów iPadów w pierwszym kwartale kalendarzowym 2014 roku, pomimo trwającego od ostatnich trzech kwartałów z rzędu spadku sprzedaży. W czwartym kwartale roku finansowego 2014, Apple sprzedał 12,3 mln iPadów, w porównaniu do 14,1 mln sztuk w 2013 r.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx