niedziela, 21 kwietnia

Były pracownik firmy UPS w Winnipeg w Kanadzie został oskarżony o kradzież produktów Apple o wartości ponad 1,3 miliona dolarów kanadyjskich i ich dalszą odsprzedaż dla zysku.

Według kanadyjskiego Global News i Winnipeg Free Press, Orville Beltrano, pracownik UPS od 2013 roku, będący jednocześnie supervisorem w magazynie, ukradł około 866 urządzeń Apple. Następnie sprzedawał je za pośrednictwem platformy Kijiji.

Między wrześniem 2023 r. a styczniem 2024 roku Beltrano wpłacił na swoje konta bankowe ponad 232 000 dolarów. Został zwolniony przez UPS 22 stycznia i tego samego dnia aresztowany. W jego domu i pojeździe śledczy znaleźli 9 000 dolarów w gotówce, laptopa Mac oraz biżuterię o wartości ponad 9 000 dolarów.

Beltrano przyznał się do kradzieży produktów Apple i biżuterii z UPS. Pieniądze wykorzystał na zakup domu o wartości 680 000 dolarów oraz spłatę rat za samochód Audi o wartości 60 000 dolarów, którego kupił w 2021 roku. Został oskarżony o kradzież powyżej 5 000 dolarów, posiadanie mienia uzyskanego z przestępstwa o wartości powyżej 5 000 dolarów oraz posiadanie dochodów z przestępstwa.

Kradzież została odkryta po tym, jak UPS wszczął w grudniu śledztwo w celu ustalenia, dlaczego tak wiele urządzeń Apple znika z magazynu w Winnipeg. Zainstalowano kamery monitorujące, a Beltrano został przyłapany na kradzieży produktów z palet przeznaczonych do wysyłki do Ontario. Według zarzutów, w styczniu 2024 roku w ciągu jednej zmiany ukradł ponad 120 iPhone’ów.

Prokuratura wnioskowała do sądu o zajęcie domu Beltrano, gotówki, kont bankowych i pojazdu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx