poniedziałek, 17 czerwca

Odkryto poważny błąd w systemie wideokonferencyjnym Apple FaceTime, który pozwala użytkownikowi słyszeć mikrofon i potencjalnie widzieć przez kamerę drugiej strony bez odbioru przez niego połączenia Face Time.

Wygląda na to, że błąd mógł zostać odkryty przez użytkownika Twittera, Benji Mobba, który wcześniej opublikował film demonstracyjny.

 

Błąd został potwierdzony przez reporterkę BuzzFeedNews Nicole Nguyen, która zauważyła, że kamera zdalnego iPhone’a jest włączana, jeśli użytkownik użyje przycisku ściszania głośności, aby wyciszyć dźwięk połączenia przychodzącego.

Gdy odbiorca nacisnął przycisk zmniejszania głośności, widok z kamery przedniej iPhone’a 8 można było zobaczyć na iPhonie X – mimo że rozmówca korzystający z iPhone’a 8 nie odebrał połączenia.

 

Aby zobaczyć ten błąd, po prostu zainicjujcie połączenie FaceTime z kimkolwiek, przesuńcie palcem w górę, a następnie dodajcie się do rozmowy.

W oświadczeniu dla BuzzFeed rzecznik Apple powiedział, że firma jest „świadoma tego problemu i znaleźliśmy poprawkę, która zostanie opublikowana w aktualizacji oprogramowania w tym tygodniu”. Wygląda na to, że Apple chwilowo rozwiązał problem, wyłączając wywołania funkcji Group FaceTime po stronie serwera. Na stronie statusu systemu Apple Grupowy FaceTime jest teraz wyświetlany jako niedostępne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx