środa, 24 lipca

Według prezesa TSMC, Marka Liu, popyt na elektronikę użytkową, taką jak smartfony i komputery, spada ze względu na utrzymującą się niepewność geopolityczną i nowe blokady związane z COVID w Chinach.

TSMC, czyli Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, jest jednym z głównych dostawców Apple, odpowiedzialnym za chipy z serii A i M, które trafiają do urządzeń Apple. Uwagi Liu zostały przedstawione w Tajwańskim Stowarzyszeniu Przemysłu Półprzewodników i zostały udostępnione przez Nikkei.

Zainteresowanie klientów smartfonami spada w szczególności w Chinach, a Liu ostrzega również o rosnących kosztach komponentów i materiałów. Koszty produkcji idą w górę dla firm produkujących chipy, a Liu uważa, że „presja może w końcu zostać przeniesiona na konsumentów”, scenariusz, w którym wzrost kosztów może również wpłynąć na popyt.

Liu powiedział, że TSMC nie zmienia swoich celów rozwojowych i nadal nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania klientów przy obecnych mocach produkcyjnych. TSMC planuje reorganizację i priorytetyzację zamówień dla „obszarów, w których nadal istnieje zdrowy popyt”.

W tym tygodniu pojawiły się oznaki spadku popytu wśród plotek, że Apple planuje ograniczyć produkcję iPhone’a SE. Zaledwie kilka tygodni po wypuszczeniu iPhone’a SE, Apple rzekomo poinformował dostawców, że chce ograniczyć produkcję iPhone’a SE nawet o dwa do trzech milionów sztuk z powodu „słabszego niż oczekiwano popytu”, chociaż niektórzy dostawcy obalili te doniesienia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx