czwartek, 25 kwietnia

Według renomowanego analityka Ming-Chi Kuo, Apple anulował plany dodania czujnika temperatury ciała do Apple Watch Series 7, ale funkcja ta może pojawić się w Apple Watch Series 8.

W wątku na Twitterze Kuo wyjaśnił, że Apple pierwotnie zamierzał wprowadzić funkcję pomiaru temperatury ciała w modelach Apple Watch Series 7, ale firma odłożyła plany, gdy opracowany przez nią algorytm pomiaru temperatury ciała nie spełnił wymagań przed wejściem do fazy inżynieryjnych testów walidacyjnych (EVT) w zeszłym roku.

Kuo wierzy, że nadchodzący Apple Watch Series 8 może być wyposażony w funkcję monitorowania temperatury ciała, pod warunkiem, że „algorytm może spełnić wysokie wymagania Apple przed masową produkcją”.

Problemy Apple związane z pomiarem temperatury ciała rzekomo wiążą się z faktem, że temperatura skóry szybko zmienia się w zależności od środowiska, a ponieważ smartwatch nie może monitorować temperatury ciała za pomocą sprzętu, funkcja ta jest w dużym stopniu zależna od algorytmu, który zapewnia dokładne wyniki.

Kuo dodał, że Samsung ma podobne problemy z pomiarem temperatury ciała, zauważając, że Samsung Galaxy Watch 5 może nie być wyposażony w funkcję monitorowania temperatury ciała ze względu na ograniczenia algorytmiczne. Dzisiejsze komentarze Kuo wydają się budzić dalsze wątpliwości co do tego, czy funkcja ta faktycznie zadebiutuje w Apple Watch Series 8 jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx