piątek, 21 czerwca

Departament Policji Nowego Jorku (NYPD) zachęca właścicieli nowojorskich samochodów do instalowania AirTagów w swoich samochodach w celu ograniczenia kradzieży samochodów w mieście.

W tweecie udostępnionym w weekend przez NYPD czytamy, że „XXI wiek wymaga policji XXI wieku” i że AirTag w samochodzie pomoże funkcjonariuszom odzyskać skradziony samochód. Towarzyszący film instruuje właścicieli samochodów, aby zdobyli AirTaga i zainstalowali go w miejscu w pojeździe, w którym nie można go łatwo znaleźć.

 

Film pokazuje następnie kradzież samochodu, kiedy to właściciel używa aplikacji Znajdź do śledzenia samochodu, a informacje o śledzeniu są przekazywane policji. Funkcjonariusze odnajdują samochód dzięki AirTagowi i są w stanie odzyskać pojazd i aresztować złodzieja.

„Bezpiecznie chroń swój samochód, po prostu umieszczając w nim AirTag, pisze NYPD na końcu filmu. Inicjatywa AirTag pojawia się po wirusowym filmie na TikToku o kradzieży samochodu, który spowodował wzrost liczby kradzieży w Stanach Zjednoczonych. W TikToku złodzieje demonstrują, jak dostać się do pojazdów Hyundai i Kia za pomocą łatwo dostępnego exploita.

Na towarzyszącej konferencji prasowej w niedzielę burmistrz Nowego Jorku Eric Adams powiedział, że miasto przekaże 500 darmowych AirTagów właścicielom samochodów. Według CBS News AirTagi są dostępne dla mieszkańców Castle Hill, Soundview i Parkchester, ponieważ w tych obszarach odnotowano 548% wzrost liczby skradzionych pojazdów Hyundai i Kia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx