środa, 17 kwietnia

Apple wydała dziś aktualizacje Rapid Security Response (RSR), które są dostępne dla użytkowników iPhone’a i iPada posiadających iOS 16.4.1 oraz użytkowników komputerów Mac z systemem macOS 13.3.1. Są to pierwsze publiczne aktualizacje RSR, które Apple wydał do tej pory.

Aktualizacje Rapid Security Response 16.4.1 (a) i macOS 13.3.1 (a) mają na celu zapewnienie użytkownikom systemu iOS 16.4.1 i użytkownikom systemu macOS 13.3.1 poprawek zabezpieczeń bez konieczności instalowania pełnej aktualizacji oprogramowania.

iOS Security Response 16.4.1 (a) jest dostępny za pośrednictwem standardowego mechanizmu aktualizacji oprogramowania w aplikacji Ustawienia iPhone’a lub iPada, ale jest to szybka aktualizacja, wymagająca zaledwie kilku minut na pobranie aktualizacji, a następnie szybkiego ponownego uruchomienia procesu instalacji. Aktualizację systemu macOS można zainstalować w Ustawieniach systemu.

Apple testował funkcję Rapid Security Response od zeszłego roku, a RSR po raz pierwszy wprowadzono wraz z premierą iOS 16 i macOS Ventura. Do tej pory Apple dostarczał aktualizacje tylko beta testerom, aby upewnić się, że funkcja działa, zanim udostępni ją wszystkim użytkownikom iOS i macOS. Są to pierwsze aktualizacje Rapid Security Response, które Apple udostępnił wszystkim użytkownikom po okresie testów beta.

W przyszłości Apple będzie udostępnia tego typu aktualizacje tylko tym użytkownikom, którzy korzystają z najnowszych wersji systemów iOS, iPadOS i macOS.

Apple udostępnia aktualizacje Rapid Security Response w sposób ciągły przez następne 48 godzin, więc nie wszyscy użytkownicy zobaczą je od razu. Z sygnałów jakie dostaje niektórzy użytkownicy mają problem z jej pobraniem ale powinni uzbroić się w cierpliwość i kilkukrotnie spróbować.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MIKE
MIKE
11 miesięcy temu

Stara 8 pobrane i zainstalowane, na pocz ludzie mieli problemy ale juz chyba jest ok

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx