niedziela, 3 marca

W związku z publicznym udostępnieniem systemu iOS 16 przez Apple, Google zaprezentował nadchodzące widżety blokady ekranu dla swoich aplikacji na iPhone’a, w tym aplikacji Google, GMail, Mapy Google, Chrome, Google News i Dysku Google.

Google twierdzi, że widżety ekranu blokady będą dostępne w „nadchodzących tygodniach”, ponieważ aplikacje na iPhone’a będą stopniowo aktualizowane w App Store.

Widżety umożliwiają użytkownikom szybkie uruchamianie aplikacji Google z ekranu blokady i błyskawiczne dostarczanie informacji w czasie rzeczywistym:

  • Google: rozpoczęcie wyszukiwanie za pomocą tekstu, głosu lub kamery
  • Gmail: wyświetla liczbę wiadomości w skrzynce odbiorczej
  • Chrome: rozpoczyna wyszukiwanie, w tym głosowo lub w trybie incognito
  • Dysk Google: szybki dostęp do plików i folderów oznaczonych gwiazdką
  • Mapy Google: wyświetla aktualizacje ruchu drogowego w czasie rzeczywistym i szacowany czas podróży do często odwiedzanych miejsc, takich jak dom i praca
  • Wiadomości Google: przegląda nagłówki w czasie rzeczywistym

Oczywiście należy pamiętać, że widżet wyszukiwania Google nie pozwala na bezpośrednie zakończenie wyszukiwania na ekranie blokady tylko po prostu otwiera aplikację.

Google-Search-Lock-Screen-Widget

Gmail-Lock-Screen-Widget

Google-Maps-Lock-Screen-Widget

Kluczową nową funkcją iOS 16 jest możliwość personalizacji ekranu blokady za pomocą widżetów, wielowarstwowych tapet, niestandardowych czcionek dla daty i godziny i nie tylko. Można także wybrać zestaw zdjęć do losowego wyświetlania na ekranie blokady w ciągu dnia.

Nowa galeria ekranu blokady zawiera szereg opcji ekranu blokady, w tym nową tapetę z pogodą z warunkami pogodowymi na żywo oraz tapetę astronomiczną z widokiem Ziemi, Księżyca i Układu Słonecznego. iOS 16 obsługuje wiele projektów ekranu blokady, co pozwala przełączać się między ulubionymi za pomocą gestu przesunięcia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx