wtorek, 29 listopada

mac-pro-gallery1-2013

Serwis AnandTech opublikował obszerną recenzję nowego komputera Mac Pro, w tym porównanie cen między stacją Mac Pro i podobnymi systemami od konkurentów takich jak HP i Lenovo.

Kiedy porównamy podstawowy czterordzeniowy model Mac Pro 3.7 GHz posiadający dwa procesory graficzne AMD FirePro z komputerami o podobnej specyfikacji HP Z420 i Lenovo ThinkStation S30, serwis Anandtech stwierdza, że Mac Pro ma całkiem konkurencyjną cenę 3248 $ (wraz z AppleCare) w porównaniu do 4490 dolarów za HP i 4373 dolarów za Lenovo.

Chociaż istnieją pewne istotne różnice między komputerami, takie jak fakt, że system HP oferuje tylko jeden procesor graficzny FirePro W7000 i obsługuje więcej wyświetlaczy, to ten eksperyment sugeruje, że polityka cenowa Apple jest zgodna z innymi systemami Ivy Bridge EP.

porównanie cen Mac Pro z podobnymi tej klasy

Podczas gdy cena Apple jest konkurencyjna w porównaniu z podobnymi komputerami HP i Lenovo, to serwis AnandTech zaznacza, że zbudowanie porównywalnego komputera PC z pojedynczych elementów było znacznie mniej kosztowne, przynajmniej dla systemów niższej klasy. Cena za opcję z procesorem Ivy Bridge E Core i7 PC z 12GB pamięci RAM, dwoma procesorami graficznymi FirePro W7000 GPU i szybkim dyskiem SATA SSD zamknęła się w 2730 dolarów, co jest nieco mniej niż 3499 dolarów za podobną konfigurację Mac Pro od firmy Apple.

AnandTech nie porównywał cen wyższych konfiguracji Mac Pro, ale na początku tego miesiąca, FutureLooks próbował zbudować komputer identyczny z topowym 12-rdzeniowym Mac Pro z 64 GB pamięcią RAM, 1 TB pamięci flash, oraz podwójnym procesorem graficznym AMD FirePro D700. Przy zastosowaniu podobnych części (gdyż kilka części Mac Pro – jak GPU FirePro – zostały stworzone wyłącznie dla Apple) odpowiednik wysokiej klasy komputera Mac Pro wyszedł w cenie 11 530,54 dolarów, czyli znacznie powyżej ceny Apple wynoszącej 9599 dolarów za profesjonalną stację roboczą.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną recenzją zamieszczoną na AnandTech. Zawiera ona sporo odniesień do poprzedniej wersji Mac Pro i innych ofert firmy Apple, a także komentarze dotyczące wyświetlaczy 4K.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
8 lat temu

Oprocz ceny powalaja jeszcze porownania wymiarow.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx