czwartek, 18 lipca

thunderbolt_display_elcap_views

Wcześniej w tym tygodniu pojawiły się nieśmiałe plotki i spekulacje sugerujące, że Apple pracuje nad wyświetlaczem Thunderbolt 5K ze zintegrowanym GPU, który potencjalnie mógłby zadebiutować podczas zbliżającej się Worldwide Developers Conference. Dziś nowe informacje z iMore sugerują, że raczej się to nie zdarzy.

Według Rene Ritchie z iMore, Apple nie planuje wprowadzenia monitora ze zintegrowanym zewnętrznym GPU. Ritchie nie podaje konkretnego źródła tych informacji, ale jest dobrze poinformowany i czasami dzieli się dokładnymi szczegółami na temat planów Apple.

Oświadczenie Ritchie nie wydaje się całkowicie odrzucać możliwości uaktualnienia wyświetlaczy Thunderbolt podczas Worldwide Developers Conference, więc możliwe jest, że premiera jakiegoś uaktualnionego monitora jest nadal w planach.

Jak wyjaśnił wczoraj, Apple może wprowadzić wyświetlacze 5K wraz z Macami Thunderbolt 3, używając obu portów DisplayPort 1.2 w specyfikacji Thunderbolt 3 do kierowania na wyświetlacz Multi-5K przy użyciu strumienia transportowego. Apple wykorzystuje podobną konfigurację w swoim iMacu 5K.

W ostatnich tygodniach wyświetlacze Thunderbolt były niemal niedostępne w wielu sklepach detalicznych Apple w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, co doprowadziło do spekulacji, że lada moment mogą pojawić się odświeżone modele. Nadal nie jest jasne, czy niedobory wskazują, że nowy model nadchodzi, bo przecież monitory Thunderbolt już dawno nie otrzymały aktualizacji a WWDC byłby do tego idealnym momentem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jet
Jet
8 lat temu

Czyli żaden z obecnie dostępnych na rynku Mac’ów nie jest kompatybilny z tym nowym monitorem?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx