poniedziałek, 20 maja

Apple planuje zapłacić fotografom, którzy wygrają konkurs fotograficzny „Shot on iPhone”. Firma ogłosiła to dzisiaj w zaktualizowanym komunikacie prasowym.

Apple wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie płatności za zdjęcia po wielokrotnych skargach od artystów, które zostały wcześniej nagłośnione przez The Verge.

Konkurs „Shot on iPhone” został ogłoszony we wtorek, a wtedy Apple się nie oferował rekompensat dla zwycięzców. Zwycięzcy otrzymają jednak wypłatę, a Apple planuje wyświetlać zwycięskie fotografie w mediach społecznościowych i na billboardach.

Fotografowie byli zrozumiale zniesmaczeni tym, że taka firma jak Apple nie pomyślała o wynagrodzeniu za pracę artystyczną.

Apple twierdzi teraz, że wszyscy fotografowie, którzy wygrają konkurs otrzymają nieokreśloną opłatę licencyjną za wykorzystanie zdjęć na billboardach i innych kanałach marketingowych. Wcześniej nie było jasne, czy Apple zamierzał uiścić opłaty licencyjne, ponieważ wcześniejszy komunikat wydany przez firmę nie wspomniał o tym.

Zaktualizowane informacje są dostępne w komunikacie prasowym ogłaszającym konkurs oraz w pliku PDF z oficjalnym regulaminem konkursu.

Konkurs Apple „Shot on iPhone” rozpoczął się 22 stycznia i potrwa do 7 lutego o 23.59 czasu pacyficznego. Konkurs będzie oceniany zarówno przez profesjonalnych fotografów, jak i przez pracowników Apple z doświadczeniem fotograficznym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx