sobota, 15 czerwca

Według raportu opublikowanego w tym tygodniu przez włoską stronę internetową, Apple może pracować nad wydaniem nowej aplikacji na Windows 10.

Blog Aggiornamenti Lumia sugeruje, że aplikacja firmy Apple „wkrótce” pojawi się w Microsoft Store, ale nie podaje żadnych dodatkowych informacji.

Apple nadal utrzymuje wersję aplikacji iTunes dla Windows, która została wycofana na Maca i zastąpiona kilkoma samodzielnymi aplikacjami, które dzielą usługi przesyłania strumieniowego i bibliotekę treści Apple na łatwiejsze do zarządzania aplikacje: Muzyka, TV, Książki i Podcasty.

iTunes jest obecnie jedynym rodzimym sposobem dostępu do Apple Music w systemie Windows, a na ten system nie ma aplikacji dla Apple TV+. Użytkownicy komputerów PC chcący przesyłać strumieniowo treści Apple TV+ muszą to robić za pośrednictwem witryny Apple, więc naturalnym założeniem jest to, że podobno nowa aplikacja Apple może zawierać natywny portal dla Apple TV+ i Apple Music.

W ubiegłym roku na liście ofert pracy LinkedIn ujawniono, że Apple chciał zatrudnić inżynierów z platformą Universal Windows Platform (UWP) do pracy nad „kolejną generacją” aplikacji multimedialnych dla systemu Windows.

Aplikacje UWP mogą być uruchamiane na komputerach z systemem Windows, Xbox One i HoloLens i mogą dać Apple dodatkowe możliwości rozwoju usług przesyłania strumieniowego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx