środa, 29 listopada

Według analityków z Display Supply Chain Consultants, Apple w drugim kwartale 2020 roku zapłacił Samsungowi około 950 milionów dolarów za niespełnienie celów zakupowych paneli OLED ustalonych w umowach między obiema firmami.

W zeszłym tygodniu Samsung udostępnił wytyczne dotyczące przychodów i zysku operacyjnego za drugi kwartał 2020 roku, gdzie wykazał jednorazowy zysk związany z działalnością związaną z wyświetlaczami. Uważa się, że jednorazowa płatność pochodzi od Apple, ponieważ Apple kupił mniej niż oczekiwano paneli OLED do smartfonów w drugim kwartale roku.

W drugim kwartale tego roku wiele sklepów detalicznych Apple w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach na całym świecie było zamkniętych przez kilka miesięcy, co wraz z niepewnością gospodarczą prawdopodobnie miało duży wpływ na sprzedaż. Nawet teraz wiele sklepów w Stanach Zjednoczonych zostało zmuszonych do ponownego zamknięcia, ponieważ liczba wybuchów koronawirusa wciąż rośnie.

Płatność sugeruje, że Apple nie zrealizował prognozowanej sprzedaży iPhone’a, a zatem nie zamówił takiej liczby paneli OLED od Samsunga, których oczekiwał co musiał zrekompensować Samsungowi. Apple w kwietniu odnotował przychody w wysokości 58,3 miliarda dolarów, w porównaniu z 58 miliardami dolarów w poprzednim kwartale, ale firma odmówiła komentarzy związanych całym drugim kwartałem kalendarzowym 2020 ze względu na niestabilność spowodowaną trwającym kryzysem zdrowotnym.

Apple zaplanował ogłoszenie wyników finansowych za drugi kwartał kalendarzowy na czwartek, 30 lipca, co da lepszy obraz tego, jak wypadła sprzedaż iPhone’a i innych produktów podczas przedłużających się zamknięć sklepów.

Apple dokonał już podobnej płatności w wysokości 683 mln dolarów na rzecz Samsunga w lipcu 2019 roku po tym, jak nie zrealizowano celów zakupowych wyświetlacza OLED ze względu na słabą sprzedaż w Chinach i innych częściach świata w świątecznym kwartale 2018 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx