czwartek, 25 kwietnia

Producent akcesoriów Targus ogłosił w tym tygodniu, że jego plecak Cypress Hero EcoSmart z wbudowaną obsługą aplikacji Apple „Znajdź” został wyróżniony nagrodą CES 2022 Innovation Awards Honoree przed corocznym wydarzeniem technologicznym w Las Vegas.

Plecak jest wyposażony w mały moduł śledzący, który umożliwia śledzenie lokalizacji plecaka w aplikacji Znajdź na iPhonie, iPadzie, Macu i Apple Watch bez konieczności używania AirTag. Na podstawie zdjęcia pokazanego na stronie CES wydaje się, że plecak obsługuje funkcję Precision Finding, która pozwala użytkownikom iPhone’a 11 lub nowszego zobaczyć dokładną odległość i kierunek do plecaka za pomocą dźwiękowych, wizualnych i dotykowych informacji zwrotnych. Apple udostępnił chip U1 na akcesoria innych firm na początku tego roku.

Jeśli plecak jest oddzielony od właściciela, ale poza zasięgiem Bluetooth, nadal istnieje szansa, że crowdsourcingowa sieć „Znajdź” pomoże go wyśledzić. Jeśli na przykład inny użytkownik iPhone’a przejdzie obok plecaka, jego iPhone może wykryć sygnały Bluetooth z plecaka i anonimowo przekazać lokalizację właścicielowi.

Targus opisuje, że plecak ma wyściełaną komorę, która może pomieścić nawet 16-calowego MacBooka Pro oraz kilka innych przegródek i kieszeni na dodatkowe urządzenia i przedmioty osobiste. Firma dodała, że do produkcji każdego plecaka został użyty „odpowiednik 26 plastikowych butelek na wodę z materiałów pochodzących z recyklingu”.

Plecak ma być dostępny w sprzedaży detalicznej wiosną 2022 roku, a jego cena nie została jeszcze podana. Targi CES 2022 odbędą się w dniach 5-8 stycznia w Las Vegas i online.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx