piątek, 19 lipca

intercity3

Od kilku dni na Mapach Google dostępne są połączenia realizowane przez pociągi PKP Intercity –Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe. Użytkownicy mogą sprawdzić rozkład jazdy pociągów, wyszukać najlepsze połączenia, oznaczenia relacji i stacji kolejowych na terenie Polski. Opcja wyszukiwania jest dostępna w aplikacji Mapy Google na iOS oraz na stronie Maps.google.pl na komputerach. Współpraca będzie rozwijana, aby docelowo na Mapach Google znalazło się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity.

Od dziś na Mapach Google pojawi się niemal 300 połączeń, które każdego dnia realizuje PKP Intercity. W ten sposób jesteśmy największym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, którego pociągi są oznaczone na Mapach Google – wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Google Maps

Aby zaplanować podróż pociągiem należy wejść na stronę Maps.google.pl lub uruchomić aplikację Mapy Google na iPhone’ie lub iPadzie i kliknąć ikonkę „Wyznacz trasę”. Z listy dostępnych opcji należy wybrać “Transport kolejowy” (ikona pociągu), a następnie wpisać stację początkową i końcową. To wystarczy, aby uruchomić wyszukiwarkę połączeń, sprawdzić trasę, znaleźć stacje kolejowe czy oszacować czas przejazdu. Usługa Transport publiczny umożliwia też wyznaczenie trasy z dowolnego punktu A do punktu B uwzględniającej piesze dojście na dworzec, sprawdzenie czasu całej podróży i wybór najwygodniejszego środka transportu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx