czwartek, 25 lipca

bdsams_2015-jan-21

Microsoft ogłosił dziś podczas swojej konferencji poświęconej nowemu systemowi Windows 10, że następna wersja ich systemu operacyjnego zostanie udostępniona użytkownikom za darmo. Jest jednak jedno ale. System Windows 10 będzie bezpłatnym uaktualnieniem dla użytkowników systemu Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1 tylko w pierwszym roku po uruchomieniu sprzedaży Windows 10. Dla porównania, Apple oferuje darmowe aktualizacje każdemu, w każdej chwili, do najnowszej wersji systemu operacyjnego już od 2013 roku wraz z wydaniem OS X 10.9 Mavericks.

Oprócz szczegółów dotyczących ceny systemu Windows 10, Microsoft zaprezentował demo swojego tworzonego wirtualnego asystenta Cortana, działającego na komputerze stacjonarnym na którym uruchomiono już zapowiadamy system Windows 10. Choć Apple pokonał Microsoft w temacie darmowych aktualizacji sytemu, to jednak funkcja asystenta głosowego Siri jest obecnie ograniczona tylko do urządzeń z systemem iOS takich jak iPhone, iPad, i iPod touch.

W przeszłości Microsoft wielokrotnie powoływał się na różnice pomiędzy Siri i Cortana promując telefon działający na swoim systemie operacyjnym Windows Phone (choć Surface również silnie był porównywany do MacBooka Air i iPada), więc można się spodziewać, że w przyszłości będzie to znów element reklam, dopóki Siri nie pojawi się w komputerach Mac firmy Apple.

Microsoft ogłosił także nową przeglądarkę, która ma zastąpić Internet Explorera o nazwie Projekt Spartan z wbudowanym asystentem głosowym Cortana. Podobnie jak Safari, przeglądarka Projekt Spartan wprowadza kolejkę artykułów z sieci do czytania w trybie offline, o wdzięcznej nazwie Listy Czytelniczej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx