niedziela, 25 września

Apple Watch_all

Jedną z największych tajemnic zbliżającego się zegarka Apple Watch jest jego żywotność baterii. Wcześniejsze plotki wskazywały, że będzie on musiał być ładowany raz dziennie, a sam dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział, że użytkownicy będą chcieli ładować go codziennie, ale konkretne informacje o w tym temacie nie zostały jeszcze ujawnione.

Nowe szczegóły na temat ewentualnej żywotności baterii Apple Watch pojawiły się teraz od wewnętrznych źródeł, z którymi rozmawiał serwis 9to5Mac.

Od 2014 roku, Apple podobno dąży do osiągnięcia czasu od 2,5 do 4 godzin aktywnego używania aplikacji z 19 godzinami aktywnego/pasywnego wykorzystania, plus 3 dni czystego czasu czuwania i 4 dni w stanie uśpienia. To dość zgodne z wczesnymi plotkami, które mówiły o postawieniu przez Apple celu na żywotności baterii w przedziale 3-5 dni. Mimo, że Apple celował w trzy – cztery dni w trybie czuwania, dwa do trzech dni, oraz do 19 godzin mieszanego użycia, mogą być ostatecznymi osiągami jakie trafią do pierwszej generacji urządzenia.

Apple Watch wyposażony jest w maleńki, ale wydajny układ S1, którego wydajność jest podobna do tej z procesora A5 z iPhone’a 4S i iPada 2. Posiada on również 60-FPS wyświetlacz Retina, który wraz z układem S1, powoduje znaczną ilość zużywanej energii.

Z powyższych liczb można by zatem wywnioskować, że Apple Watch można będzie ładować i kilka razy dziennie, jednak w rzeczywistości jest mało prawdopodobne, że użytkownik Apple Watch będzie korzystać z aplikacji i gier w sposób ciągły przez kilka godzin. Biorąc to pod uwagę Apple Watch bez problemu przetrwa cały dzień normalnego użytkowania przed kolejnym ładowaniem. Kiedy nie będzie w użyciu, Apple Watch przechodzi bowiem w tryb uśpienia baterii, oszczędzając ją i przedłużając jej żywotność.

Apple początkowo miał nadzieję wypuszczenia zegarka pod koniec 2014 roku, ale opóźnienia w optymalizacji oprogramowania ostatecznie spowodowało, że firma przesunęła jego premierę do 2015 roku, dając czas na znalezienie jak najbardziej optymalnej baterii jak to możliwe. Mówiło się również, że Apple doskonalił system ładowania Apple Watch dla poprawy czasu jego ładowania.

Aktualne plotki sugerują, Apple Watch trafi do sprzedaży w marcu 2015 roku, co byłoby już w końcówce zapowiadanego „początku 2015 roku”. Chociaż pełna oferta cenowa pozostaje nieznana, to model klasy podstawowej będzie sprzedawany za równowartość 349 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel Mroczek
Pawel Mroczek
7 lat temu

Apple Watch to będzie najwieksza porażka Apple chyba że bateria będzie tak wydajna że będzie w stanie sprostać wymaganiom klientów

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx