sobota, 20 lipca

Apple CarPlay Pioneer

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Pioneer ogłosił dziś, że wprowadzi technologię CarPlay Apple do istniejącej linii produktów. CarPlay zostanie dodany do pięciu systemów multimedialnych NEX z 2014 roku za pośrednictwem aktualizacji firmware’u, które zostanie udostępnione na początku lata 2014 roku.

„Lata doświadczenia firmy Pioneer w integracji łączności telefonu w środowisku motoryzacyjnym zapewniły nam możliwość bycia jedną z pierwszych firm oferujących CarPlay dla kierowców” powiedział Ted Cardenas, wiceprezes ds. marketingu w wydziale Car Electronics firmy Pioneer Electronics Inc „Dzięki możliwość zastosowania multimedialnych systemów Pioneera w desce rozdzielczej wielu właścicieli iPhone’a będzie miało możliwość dodania obsługi CarPlay do swoich obecnych pojazdów.”

Systemy multimedialne Pioneer montowane w desce rozdzielczej i kompatybilne z Apple CarPlay obejmują modele AVIC-8000NEX,  AVIC-7000NEXAVIC-6000NEX, AVIC-5000NEX i AVH-4000NEX. Zestawy te są dostępne u autoryzowanych dealerów firmy Pioneer.

Wprowadzony na początku tego roku CarPlay jest funkcją, która umożliwia przeniesienie wyświetlacza iPhone’a na wyświetlacz deski rozdzielczej samochodu, zapewniając kontrolowany przez Siri dostęp do funkcji takich jak Mapy, telefon, wiadomości i muzyka. Technologia początkowo zadebiutowała jako element instalowany fabrycznie w nowych modelach Mercedesa, Volvo i Ferrari.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx