niedziela, 16 czerwca

Jeśli nadal korzystacie z 15-calowego modelu MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina z połowy 2012 roku i potrzebujecie nowej baterii lub innych napraw, koniecznie umówcie się na wizytę w autoryzowanym serwisie tak szybko, jak to możliwe.

W dzisiejszej wewnętrznej notatce Apple wskazał, że ten konkretny model MacBooka Pro zostanie oznaczony jako „przestarzały” na całym świecie 30 czerwca 2020 roku, nieco ponad osiem lat po jego wydaniu. W dokumencie wsparcia Apple zauważa, że przestarzałe produkty nie są już objęte usługą wsparcia sprzętowego „bez wyjątków”.

Apple już sklasyfikował MacBooka Pro z 2012 roku jako „vintage”, ale nadal obsługuje notebooka w ramach programu pilotażowego w zależności od dostępności części. Gdy MacBook Pro 2012 przejdzie w status „przestarzały” pod koniec tego miesiąca, wydaje się, że notebook nie będzie już uprawniony do żadnych oficjalnych napraw.

Oczywiście, jeśli posiadacie MacBooka Pro z 2012 roku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać napraw w niezależnych, nieautoryzowanych serwisach, choć wiele nie korzysta z oficjalnych części Apple.

Oprócz tego, że był to pierwszy MacBook Pro z wyświetlaczem Retina, model 2012 miał znacznie cieńszą konstrukcję w porównaniu do poprzednich modeli, po tym, jak Apple usunął wbudowany port Ethernet i napęd dysków optycznych na dyski CD/DVD. Jednak nadal miał on szeroki wachlarz wejść/wyjść, w tym dwa porty Thunderbolt i USB-A, port HDMI i gniazdo kart SD.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx