środa, 29 czerwca

Jak informuje Fast Company, przyszłe wersje zegarka Apple Watch będą pozbawione przycisków mechanicznych, a w zamian będą zaktualizowane o przyciski półprzewodnikowe, które będą korzystać z silnika Taptic Engine w celu dostarczania użytkownikom haptycznych informacji zwrotnych.

Apple nadal ma używać konfiguracji z dwoma przyciskami bocznymi, ale żaden przycisk nie będzie tradycyjnym przyciskiem fizycznym.

To, co opisuje Fast Company, jest tymi samymi przyciskami półprzewodnikowymi, które Apple wprowadził po raz pierwszy w przycisku Home iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus. Te urządzenia, i kolejne z przyciskiem Home, używają przycisków półprzewodnikowych, które zapewniają haptyczne sprzężenie zwrotne z wbudowanego silnika Taptic Engine, aby naśladować naciśnięcie przycisku. Apple stosuje podobną metodę dla swoich trackpadów w MacBookach i MacBookach Pro, które również nie mają fizycznych przycisków.

Przyciski półprzewodnikowe poprawią odporność na wodę w zegarkach Apple Watch, a także zajmą mniej miejsca, pozostawiając więcej miejsca na większą baterię lub inne elementy. Źródło Fast Company twierdzi również, że Apple pracuje nad wykorzystaniem górnych przycisków jako czujników do gromadzenia danych związanych ze zdrowiem, takich jak rytm serca, ponieważ niektóre rodzaje pomiarów wymagają więcej niż jednego punktu kontaktu ze skórą użytkownika.

Według Fast Company, Apple może zastosować przyciski półprzewodnikowe już w tym roku, ale jeśli funkcja nie wejdzie w skład tegorocznych modeli Apple Watch, to przyciski zostaną wprowadzone w 2019 roku. W przyszłości, po 2019 roku, mówi się też, że Apple pracuje nad zegarkiem, który nie będzie posiadał żadnych przycisków, a boki urządzenia będą reagować na gesty dotykowe.

Choć wcześniejsze plotki o tegorocznych Apple Watch nie wspomniały o przyciskach półprzewodnikowych, to słyszeliśmy, że czwarta generacja może mieć wyświetlacz o 15 procent większy, być może dzięki zmniejszeniu rozmiarów ramki. Mówi się, że nowe modele charakteryzować się będą dłuższą żywotnością baterii i lepszymi możliwościami monitorowania stanu zdrowia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx