poniedziałek, 27 maja

W sieci pojawiły się pierwsze wyniki benchmarków standardowego czipa M3 umożliwiając bliższe spojrzenie na poprawę wydajności procesora w tym czipie.

Na podstawie dotychczasowych wyników wynika, że czip M3 uzyskał wyniki dla jednego i wielu rdzeni odpowiednio około 3000 i 11 700. Standardowy czip M2 uzyskał wyniki odpowiednio dla jednego i wielu rdzeni wynoszące 2600 i 9700, więc czip M3 jest około 20% szybszy niż czip M2, jak stwierdził Apple podczas poniedziałkowej konferencji „Szybko aż strach”.

Nie jest jasne, czy wyniki dotyczą nowego 14-calowego MacBooka Pro, czy iMaca – oba są dostępne ze standardowym czipem M3, ale wydajność obu komputerów powinna być podobna. Wyniki mają identyfikator „Mac15,3”, który według Marka Gurmana z Bloomberga dotyczył laptopa o tej samej rozdzielczości ekranu, co 14-calowy MacBook Pro.

M3-Chip-wydajnosc

Standardowy układ M3 jest wyposażony w 8-rdzeniowy procesor i maksymalnie 10-rdzeniowy procesor graficzny i obsługuje do 24 GB zunifikowanej pamięci RAM. Układ ma ulepszoną architekturę GPU z obsługą przyspieszanego sprzętowo ray tracingu i cieniowania siatki, dzięki czemu wysokiej klasy gry będą wyglądać bardziej realistycznie. Posiada również 16-rdzeniowy silnik neuronowy dla sztucznej inteligencji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx