poniedziałek, 6 lutego

Kilka dni temu informowaliśmy, że Pegatron zamierza przenieść produkcję iPada i Macbooka poza Chiny. Dziś Reuters poinformował, że Pegatron planuje zainwestować do 1 miliarda dolarów w fabrykę w Indonezji, która będzie montować chipy dla iPhone’a Apple.

Tajwański Pegatron podpisał list intencyjny stwierdzający, że zamierza zainwestować 10-15 bilionów rupii (od 695 milionów do 1 miliarda dolarów) w indonezyjskiej fabryce, aby montować „chipy do smartfonów Apple”, powiedział we wtorek wiceminister przemysłu Indonezji.

Wiceminister Warsito Ignatius powiedział stronie, że Pegatron będzie montował chipy we współpracy z lokalną firmą elektroniczną PT Sat Nusapersada w fabryce na wyspie Batam.

Będą „montować chipy dla smartfonów Apple, podczas gdy surowe komponenty będą importowane”, powiedział Ignatius. „Fabryka może być również wykorzystana do produkcji komponentów MacBooka, ale nie będzie to w najbliższym czasie”, dodał.

Możliwe jest, że to właśnie rosnące napięcia handlowe między USA i Chinami skłoniły Pegatron do poszukiwania nowego zakładu poza Chinami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx