środa, 19 stycznia

Cztery lata po tym, jak 3D Touch zadebiutował w iPhone’ie 6s, funkcja czułości na nacisk wydaje się znajdować w okresie schyłkowym.

W zeszłym tygodniu, zespół analityków Barclays „potwierdził”, że 3D Touch „zostanie wyeliminowany” ze wszystkich tegorocznych iPhone’ów, jak przewidywali w sierpniu 2018 roku. Analitycy zebrali te informacje od dostawców Apple po podróży do Azji na początku tego miesiąca. To nie pierwszy raz, kiedy słyszeliśmy tę plotkę. The Wall Street Journal powiedział to samo w styczniu.

Apple już zastąpił 3D Touch funkcją Haptic Touch w iPhone’ie XR, aby uzyskać wyświetlacz niemal od krawędzi do krawędzi w urządzeniu LCD i prawdopodobnie ta funkcja zostanie rozszerzona na wszystkie tegoroczne iPhone’y. Haptic Touch to po prostu marketingowa nazwa dłuższego dotknięcia ekranu połączonego ze sprzężeniem zwrotnym z silnika Taptic.

Nie jest jasne, dlaczego Apple usunie 3D Touch z iPhone’a XS i iPhone’a XS Max nowej generacji, ponieważ Apple udowodnił już, że może zintegrować tę funkcję z krawędziowymi wyświetlaczami OLED bez żadnego problemu.

Haptic Touch na iPhone’ie XR działa obecnie w mniejszym zakresie niż 3D Touch, w tym w latarce i skrócie aparatu na ekranie blokady, w Centrum Sterowania, aby wyświetlić ukryte przełączniki i rozwinąć powiadomienia. Haptic Touch nie obsługuje menu aplikacji Quick Actions ani podglądu treści.

Być może zobaczymy kilka wskazówek o tym, że 3D Touch zniknie całkowicie z iOS 13, który Apple ma zaprezentować podczas swojej konferencji otwierającej WWDC 2019 w najbliższy poniedziałek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x