sobota, 1 kwietnia

Jak informuje Digitimesproducent Apple, Pegatron ma podobno od przyszłego miesiąca rozpocząć montaż MacBooków i iPadów w Indonezji.

Wiadomości pojawiają się w czasie, gdy coraz więcej osób obawia się narastającej wojny handlowej między USA i Chinami. Ponieważ duża liczba produktów Apple jest produkowana w Chinach, istnieje możliwość nałożenia nowych taryf importowych, które mogą mieć szkodliwy wpływ na firmę.

Pegatron rozpocznie montaż urządzeń MacBook i iPad za pomocą lokalnego producenta w Batam. Batam to największe miasto w prowincji Riau Islands w Indonezji. Abidin Hasibuan, dyrektor generalny producenta PT Sat Nusapersada, nie potwierdził ani nie odrzucił tych doniesień.

Pegatron zainwestował podobno 300 milionów dolarów w remont dwóch fabryk w Indonezji. Początkowo rozważano inwestowanie w fabryki w Wietnamie. Jednak wybrano Batam ze względu na dostępność pracowników.

Pegatron nie jest jedynym producentem Apple, który poszukuje możliwości poza produkcyjnych poza Chinami. Na przykład Foxconn rozpoczął produkcję niektórych modeli iPhone’a w Indiach.

Analitycy sugerują, że problemy w Chinach mogą spowodować spadek zysków Apple o 30%. Przy tego rodzaju wyzwaniach nic dziwnego, że dostawcy chcieliby jak najszybciej objąć nowe rynki produkcyjne.a

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx