niedziela, 25 września

Rosnące napięcia handlowe wywołały w Chinach bojkot urządzeń Apple na rzecz telefonów Huawei, ale iPhone ma jednego, ale za to dość ważnego fana: samego dyrektora generalnego Huawei, który przyznaje, że kupuje iPhony dla swojej rodziny.

„Nie można wąsko myśleć, że miłość do Huawei powinna oznaczać kochanie telefonów Huawei”, powiedział dyrektor generalny i założyciel Ren Zhengfei.

Według South China Morning PostRen w rozmowie z chińską telewizją stwierdził, że „iPhone ma dobry ekosystem, a kiedy jego rodzina jest za granicą, nadal kupuje iPhone’y”.

Niektóre urządzenia Apple należące do jego rodziny trafiły na pierwsze strony gazet w tym roku. Kiedy córka Ren’a, Meng Wanzhou – która jest dyrektorem finansowym Huawei – została aresztowana w Kanadzie w zeszłym roku, miała przy sobie iPhone’a, MacBooka i iPada.

Jednak nawet szef największego chińskiego producenta telefonów, który publicznie opowiada się za telefonem iPhone, może nie wystarczyć do zaradzenia rosnącym problemom Apple w tym kraju. W następstwie decyzji Trumpa o wpisaniu Huawei na czarną listę, chińskie media społecznościowe rozświetliły się apelami o wsparcie chińskich firm.

„Miłość chińskich konsumentów do Huawei może wzrosnąć tylko z powodu zakazu”, powiedział dla South China Morning Post Kiranjeet Kaur, starszy kierownik badań w IDC Asia Pacific. Sprzedaż iPhone’a w Chinach spadła, wyraźnie szkodząc wynikom firmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx