środa, 17 kwietnia

Papierowe paragony to udręka – robią bałagan w portfelu, szybko blakną, a kiedy chcesz coś zwrócić lub zareklamować, okazuje się, że akurat ten świstek, którego potrzebujesz, się zgubił. No i po pieniądzach…

Istnieje jednak ciekawe rozwiązanie odpowiadające na te problemy. W dodatku jest ono darmowe i pochodzi z naszego rodzimego rynku. Mowa o PanuParagonie, czyli aplikacji do skanowania paragonów. Apka ma też szereg innych funkcji ułatwiających kontrolowanie budżetu i zakupy. Ale zacznijmy od początku!

Przechowywanie paragonów

Wystarczy, że po zakupach zrobisz zdjęcie paragonu, a aplikacja nie tylko je przechowa, ale również odczyta z paragonu kwotę, datę zakupu oraz sklep i automatycznie przypisze go do odpowiedniej kategorii (np. jedzenie, motoryzacja, elektronika czy odzież). Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł z łatwością go odnaleźć. PanParagon przypomni Ci też o dacie zwrotu i terminie gwarancji.

Statystyki wydatków

Lista paragonów to nie wszystko. W tej darmowej aplikacji masz też dostęp do statystyk swoich wydatków. Bez problemu możesz więc sprawdzić, na co i ile wydałeś w określonym czasie. Dzięki takiej analizie szybko zidentyfikujesz zbędne wydatki, które niepotrzebnie obciążają Twój budżet.

Zestawienie wydatków możesz także pobrać jako plik CSV. Jest to znaczne ułatwienie dla wszystkich tych, którzy prowadzą budżet domowy w arkuszu kalkulacyjnym. Aby pobrać plik CSV, trzeba wykupić dostęp do wersji premium, czyli postawić wirtualną kawę programistom. Jest to jednak nieduży, jednorazowy koszt – mała kawa kosztuje 4,99 zł.

Listy zakupowe

Choć początkowym założeniem twórców aplikacji było umożliwienie zapisywania elektronicznych kopii paragonów, by ułatwić ewentualne zwroty i reklamacje, to dziś, po 3 latach od premiery PanaParagona, aplikacja jest też kompleksowym narzędziem ułatwiającym zakupy.

Jedną z funkcji niezwykle przydatnych w sklepie są listy zakupowe. Można je tworzyć na 3 sposoby: wybierając potrzebne produkty z listy, wpisując je samodzielnie lub pobierając gotową listę z przepisu znalezionego na jednym z popularnych serwisów kulinarnych.

Gazetki promocyjne

Ekipie PanaParagna nie jest obojętny los naszej planety, dlatego użytkownicy aplikacji mogą w niej także przeglądać elektroniczne wersje gazetek z aktualnymi promocjami obowiązującymi w znanych i lubianych sklepach. To nie tylko sposób na mniejsze zużycie papieru, ale też na Twoje oszczędności.

Kupony rabatowe

Tańsze zakupy z PanemParagonem są też możliwe dzięki kuponom rabatowym dostępnym w aplikacji. Każdego dnia w tej zakładce można znaleźć dziesiątki zniżek na sprzęt elektroniczny, ubrania, kosmetyki, książki czy usługi.

Ubezpieczenia

Kolejnym sposobem na oszczędności generowane dzięki PanuParagonowi są polisy ubezpieczeniowe na sprzęt elektroniczny. Laptopy, smartfony czy AGD stanowią spory wydatek, a niestety często są narażone na kradzieże, zgubienie lub przypadkowe zniszczenie. Chyba każdy przynajmniej raz w życiu musiał zmierzyć się z nieplanowaną naprawą, a co za tym idzie – dużym kosztem obciążającym budżet.

Warto oszczędzić sobie nerwów i ubezpieczyć sprzęt elektroniczny na bardzo korzystnych warunkach. W końcu wykupienie polisy w aplikacji PanParagon to tylko kilka kliknięć.

W obecnych czasach, kiedy inflacja szaleje, a widmo kryzysu gospodarczego ciągle nad nami wisi, warto zatroszczyć się o swoje pieniądze. Jednym ze sposobów dbania o budżet jest kontrolowanie wydatków. Robienie rozsądnych i oszczędnych zakupów też ma duże znaczenie. W tym wszystkim z pewnością pomoże Ci darmowa aplikacja PanParagon. Pobierz ją i przekonaj się, że okiełznanie własnych finansów nie musi być trudne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx