niedziela, 26 marca

Choć iPhone 6 i iPhone 6 Plus sprzedają się w sklepach jak ciepłe bułeczki to nie znaczy, że nowe iPhone’y firmy Apple są bez zarzutu. Wszyscy pamiętają wciąż głośny temat związany z rzekomym wyginaniem się modelu 6 Plus. I choć emocje wokół niego nieco opadły w różnych źródeł dochodzą do mnie sygnały o nowej kwestii związanej z przednią kamerą iPhone 'a 6.

Według Business Insider, który z kolei powołuje się na Reddit i iFixit, ale także z głosów naszych czytelników dowiadujemy się, że niektórzy właściciele iPhone’a 6 zauważyli, że przednia kamera ich urządzenia jest podatna na nieznaczny ruch, co powoduje, że staje się nierówno ustawiona w otworze obudowy. Dobra wiadomość tego jest taka, że wada ta nie wydaje się mieć wpływu na jej wydajność. Nie mniej problem jest…

iphone-6-camera-misaligned-crescentgate

Aparat przesuwa nieco w lewo, pokazując szary kształt półksiężyca po prawej stronie. Apple podobno nie wie jeszcze co powoduje ten problem, ale wielu użytkowników dotkniętych iPhone’ów informuje, że mogli je bez problemu wymienić w sklepie Apple Store.

W rozmowie przeprowadzonej z jednym z naszych czytelników (dzięki Maksymilian) dowiedziałem się, że problem dotknął także jego urządzenie. Potwierdził mi także, że dwaj polscy sprzedawcy z jego okolicy iMad i iDream zapewnili go, że mogą albo naprawić problem, albo wymienić telefon na nowy. To akurat dobra wiadomość.

iphone-6-camera-misaligned-crescentgate-2

Nie mamy jeszcze świadomości jak powszechny jest to problem. Nie wiadomo czy dotyczy jednej partii urządzeń np. z jednej fabryki, czy też są to sporadyczne przypadki. Warto jednak przyjrzeć się dokładniej swoim iPhone’om aby zawczasu wypatrzeć problem.

[Aktualizacja] Od kolejnego czytelnika dostaliśmy potwierdzenie, że iPhone 6 z powyższą usterką jest wymieniany na nowy. Okazuje się, że problem dotyczy modeli w kolorze „space gray” co zresztą widać po zdjęciach, które się ukazują.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iOS
iOS
8 lat temu

Dogłębnie przeanalizowałem mojego iPhone’a 6 Plus i muszę przyznać, że nie otrzymałem golarki zamiast telefonu, nie zaaplikowano w moim egzemplarzu funkcji wyginania się (od miesiąca dzień w dzień mam go w przedniej kieszeni spodni – nie jestem skejtem, chodzę i siadam z nim bardzo dużo), a po przeanalizowaniu przedniej kamery mogę powiedzieć jednoznacznie, że w mojej sztuce jest centralnie na środku i jak poruszam telefonem to nie zmienia położenia. 🙂 Może tamci użytkownicy dostali wersję z OIS? A tak serio to w mojej sztuce tego nie ma, więc może wada jakieś partii telefonów.

iOS
iOS
Reply to  iOS
8 lat temu

Zapomniałem, nazwijmy to od razu Facegate.

Szemot
Szemot
Reply to  iOS
8 lat temu

Podobnie miałem felerną wersję iPhona5 co sie nie chciała psuć. Lakier nie odpryskiwał, aparat nie robił fioletowych zdjęć, przy iOS 8.0.1 mogłem dzwonić a przy 8.0.2 nie miałem problemów z Wi-Fi czy BT. Boże, co ja robię źle, że mam wciąz takiego pecha z telefonem…. Wszystkim się jebie tylko ja mam dobry 🙁

heh
heh
Reply to  Szemot
8 lat temu

Tjaaaa, nawet jakby Apple przyznalo, ze po jakiejs aktualizacji Wifi kazdemu przestaje dzialac, to polscy fanboje by pisali „u mnie ok”.

smoku
smoku
Reply to  Szemot
8 lat temu

Heh 😀 Ja przy 5 trafiłem na wadliwą partię, w której przestał działać klawisz blokady po półtora roku użytkowania. Apple wymieniło mi urządzenie na nowe 🙂 Teraz mam księżyc koło kamery 😀 To się nazywa peszek… :p

Szemot
Szemot
Reply to  smoku
8 lat temu

Co to znaczy księzyc wokół kamery? W sensie jakieś flary się robią?
I nie wiem czy taki peszek. U innego producenta nadal byś działał na uszkodzony, przycisku

jur_me
jur_me
8 lat temu

Niech zdejmie folię to mu się nie będzie „przesuwać”. Przy niektórych foliach jest takie złudzenie jakby kamerka nie była centralnie. Zauważyłem to już przy poprzednich modelach.

Max
Max
8 lat temu

jur_me – uważasz, że użytkownicy są aż tak głupi i nie usunęli folii aby zdiagnozować problem – proszę Cię…. Problem dotyczy iPhone 4,7!!! – proszę czytać ze zrozumieniem. 😉

masi0
masi0
Reply to  Max
8 lat temu

problem najczęściej dotyczy inteligentnych użytkowników z ameryki. może telefon mu upadł na amerykański dywan i obiektyw mu lata? taki sam gate jak bend gate – potem okazuje się, że wszustko się gnie łącznie z note4 ale tu już nikt wielkiego halo nie robi…

Kamil
Kamil
Reply to  masi0
8 lat temu

Kupiłem dwie 6ki space grey w Berlinie i obie maja tą wadę, zauważyłem dopiero po przeczytaniu artykułu i jak na razie sie tym nie zająłem bo w najmniejszym stopniu nie wpływa to na prawidłowe działanie telefonu… Ale jesli wymienia oba telefony na nowe to w sumie sie ciesze z tej „wady”;)

Mariusz
Mariusz
Reply to  Kamil
8 lat temu

mi naprawili , nie wymienili

11
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx