niedziela, 5 lutego

ipod-original

W latach pomiędzy 2007 a 2009 rokiem, Apple ukradkiem usuwał treści, które właściciele iPodów pobierali z konkurencyjnych serwisów muzycznych, donosi The Wall Street Journal. Informacje wyszły na jaw w trakcie trwającego procesu sądowego, gdzie w pozwie zbiorowym użytkownicy iPod’ów oskarżają Apple o naruszenie prawa antymonopolowego przez zablokowanie oryginalnego iPoda w ekosystemie iTunes.

Według adwokata Patricka Coughlina, użytkownik, który pobrał muzykę z konkurencyjnego do iTunes serwisu muzycznego, a następnie próbował ją zsynchronizować z iPodem otrzymywał komunikat o nieokreślonym błędzie. Komunikat ten radził właścicielom iPoda przywrócenie go do ustawień fabrycznych, usunięcie muzyki, która została pobrana z serwisu konkurenta i uniemożliwiał jej odtwarzanie.

Dyrektor bezpieczeństwa firmy Apple, Augustin Farrugia, bronił niejasnego komunikatu błędu stwierdzając, że Apple nie chce „wprowadzać w błąd użytkowników” poprzez zbyt szczegółowe komunikaty. Farrugia powiedział również, że ich starania o usunięcie muzyki nabytej ze źródeł zewnętrznych zostały wprowadzone w celu ochrony konsumentów przed atakami hakerów i złośliwą zawartością.

Wczoraj, prawnicy powoda udostępnili film i wiadomości e-mail napisane przez Steve’a Jobs’a jako dowód, że Apple celowo napiętnował konkurencyjne usługi muzyczne po wypuszczeniu iPoda. W korespondencji, były prezes Apple snuł plany oskarżenia konkurencyjnego wtedy serwisu RealNetworks za hacking iPoda, gdy ten oferował możliwość pobrania utworów, które mogły być odtwarzane na iPodzie.

Pozew zbiorowy rozpoczął się we wtorek w tym tygodniu i odbywa się w sądzie US District Court w Dzielnicy Północnej Kalifornii. Oczekuje się, że w trakcie postępowanie zeznawać będą jeszcze zarówno szef marketingu firmy Apple Phil Schiller jak i szef iTunes – Eddy Cue.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx